Nový PowerPoint a Access: Opäť lepšia kancelária

Písmo: A- | A+

PowerPoint prináša vylepšené zobrazenie pre prezentujúceho. Access so SharePointom umožňuje vytvárať webové aplikácie. Pozrieme sa aj na Visio a Project 2013.

Príchod Office 2013 sa blíži (objaví sa v prvom kvartáli 2013), preto sme sa pozreli na PowerPoint, Access, Visio a Project. Tak ako aplikácie Word, Excel, Outlook a OneNote, popísané v predošlých článkoch, aj tieto majú niektoré spoločné prvky prostredia a ovládania. Je to najmä úvodná obrazovka s dostupnými šablónami a naposledy použitými súbormi, ako aj možnosť využívať úložisko SkyDrive alebo Office 365.

PowerPoint 2013: Varianty motívov

Pás s nástrojmi má rovnaké záložky ako predchádzajúca verzia. Rozdiel je na páse Design, na ktorom sú aj dve galérie Themes a Variants. Prvá obsahuje motívy ako predchádzajúce verzie PowerPointu a druhá možnosti farebných zmien motívov. Používate v prezentáciách veľa grafických objektov? Potom bude pre Vás zaujímavé nové vylepšenie na prácu s grafikou. Po vložení grafických objektov a ich posúvaní sa zobrazujú vodiace linky na ich vzájomné zarovnanie. Úprava objektu cez pravé tlačidlo myši zobrazuje novú pracovnú tablu, rovnako ako vo Worde a Exceli. Akákoľvek zmena sa prejavuje hneď na označenom objekte a nie je nutné zmeny potvrdiť.

Pokračovanie celého môjho článku aj s obrázkami a krátkymi videami Nový PowerPoint a Access: Opäť lepšia kancelária nájdete na stránke Office tipy a triky - zive.sk

Skryť Zatvoriť reklamu