Obsah v záverečnej práci na tri kliknutia vo Worde

Písmo: A- | A+

V článku sa pozriem na funkciu, ktorá je v tomto období aktuálna pre študentov, ktorí píšu záverečné práce vo Worde 2013. Hodí sa aj pre dlhé dokumenty iného typu.

Vytvorenie obsahu sa robí stále rovnako v novej verzii Wordu 2013 aj v starších verziách - nenastali zmeny pri jeho vytváraní.

Súčasťou každého dlhšieho dokumentu - záverečnej práce, brožúry, knihy - by mal byť aj obsah dokumentu. Vo Worde ho môžete vytvoriť pomerne jednoducho - ak sú vopred splnené niektoré požiadavky na formátovanie dokumentu. Najjednoduchšie je využitie vstavaných štýlov nadpisov - Nadpis 1, Nadpis 2, Nadpis 3 atď., ktoré budú následne tvoriť obsah dokumentu.

V prvej fáze je potrebné rozhodnúť sa, kde bude obsah umiestnený. Zvyčajne je to na začiatku dokumentu. Pozícia je na vašom zvážení - kam umiestnite textový kurzor, tam bude obsah vložený. Pri záverečných prácach je potrebné držať sa požiadaviek školy.

Pokračovanie celého môjho článku aj s obrázkami Obsah v záverečnej práci na tri kliknutia vo Worde nájdete na stránke zive.sk

Skryť Zatvoriť reklamu