SharePoint Designer Preview 2013 a Office 365 Preview

Firmy a organizácie, ktoré využívajú technológiu SharePoint či už lokálne vo svojej infraštruktúre alebo prostredníctvom Office 365 by nemali zabúdať na bezplatnú aplikáciu SharePoint Designer. Táto im umožňuje konfigurovať a upravovať nastavenia a vzhľad webov SharePoint. Vyskúšal som nové testovacie verzie 2013 a základné informácie o aplikácii si prečítate v tomto článku.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Po inštalácii SharePoint Designer a jeho spustení sa zobrazí úvodná obrazovka, kde vyberáte úkony, ktoré potrebujete spraviť. Môže to byť úprava existujúceho webu SharePoint a vytvorenie nového aj pomocou šablóny. Pri používaní SharePoint on-line na Office 365 stačí kliknúť na Open site, zadať adresu webu a následne prihlasovacie údaje aby sa po chvíli zobrazili objekty webu.

SharePoint Designer 2013 Preview - prostredie aplikácie
SharePoint Designer 2013 Preview - prostredie aplikácie 

V hornej časti je pás s nástrojmi, ktorý sa dynamicky mení podľa toho s akým objektom robíte. Vľavo je navigačný panel webového sídla so zoznamom objektov ako sú zoznamy a knižnice, pracovné procesy, stránky, stĺpce, skupiny, podstránky a pod. Vpravo je zobrazenie vybraného objektu. Ak vyberiete hlavnú stránku, tak môžete zmeniť jej titulok, popis, zapnúť/vypnúť niektoré možnosti navigácie alebo nastaviť prístupové práva. Vykonané zmeny treba uložiť a následne sa synchronizujú so serverom.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SharePoint Designer 2013 Preview - úprava zoznamu
SharePoint Designer 2013 Preview - úprava zoznamu 

Pomocou pásu s nástrojmi Site môžete vytvárať zoznamy a knižnice, pracovné procesy alebo robiť niektoré nastavenia. Po výbere už existujúceho zoznamu vľavo v podokne úloh Lists and Libraries a následne výberom konkrétnej položky ju môžete konfigurovať. Pridať všeobecné informácie, upraviť stĺpce, pridať nové s rôznymi dátovými typmi alebo vypočítané. Niektoré položky môžete upravovať na úrovni kódu stránky. Procesy môžete vytvárať pomocou preddefinovaných možností alebo importovať z aplikácie Visio. Vytvorený proces môžete tiež exportovať do Visia. Kliknutím na niektoré príkazy nastavení v SharePoint Designer sa zobrazí web v prehliadači a je potrebné ich konfigurovať tam.

SkryťVypnúť reklamu
SharePoint Designer 2013 Preview - Workflow
SharePoint Designer 2013 Preview - Workflow 


Ak používate SharePoint, ako robíte základné úkony správy stránok a nastavení z pohľadu koncového používateľa (information worker)?

Peter Belko

Peter Belko

Bloger 
  • Počet článkov:  345
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Môžete ho stretnúť ako lektora na počítačových školeniach, pri IT konzultáciách vo firmách, na letných terasách a v kaviarňach ako pozoruje dianie okolo seba, ale aj na potulkách po gréckych ostrovoch, pretože počítače nie sú jediné čo ho zaujíma.Ostrovné správy popisuje na osobnej stránke www.dovolenkar.skAktívne prispieva na svoj portál Tipy a triky v MS Office.. Zoznam autorových rubrík:  Tipy a triky MS Office 2013/20Externé tipy a triky MS OfficeSharePoint, spolupráca,Office3Tipy a trikyNávodyStalo sa ...Office 2010/2013 BetaMicrosoft KB článkySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

48 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

69 článkov
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu