Skupiny na odosielanie a prijímanie

Pre používateľov MS Outlook 2003, ktorí majú viac e-mailových účtov je zaujímavé nastaviť si, kedy a ako často má Outlook poštu sťahovať z jednotlivých účtov. Nie je potom nutné klikať na tlačítko Odoslať a prijať.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Odoslanie a príjem
Odoslanie a príjem 

Osobne používam viac e-mailových účtov, z ktorých mi chodia správy do doručenej pošty v osobných priečinkoch. Pri odosielaní si vždy vyberiem, z ktorého chcem správu odoslať. Pri stálom pripojení do internetu je lepšie nechať sťahovanie pošty na Outlooku ako stále kontrolovať či niekto nepíše ;-). Väčšinou si používatelia zmenia iba časový interval na kontrolu novej pošty, ale ten platí pre všetko.

Čo ak by ste ale chceli kontrolovať napr. pracovný účet každých päť minút a osobný Vám stačí raz za hodinu? Na tento účel sú Skupiny na odosielanie a prijímanie, kde si môžete nastaviť rôzne parametre pre rôzne účty: Nástroje – Odoslať a prijať – Nastavenie pre odosielanie a príjem (Ctrl + Alt + S). V okne ktoré sa zobrazí môžete nastaviť časový interval pre všetky účty – Naplánovať automatické odosielanie a príjem po xx minútach. Kliknutím na Upraviť môžete upraviť, ktoré účty majú byť v skupine a či sa má pošta sťahovať. Ja mám napr. e-mail na Hotmail odstavený od sťahovania, pretože ho skoro vôbec nepoužívam a kontrolujem ho ručne raz za 10 dní. Tiež mám jeden účet dočasne nefunkčný a tiež som ho vylúčil z plánu sťahovania, aby mi stále nevypisoval, že server je nedostupný. Ostatné sa automaticky kontrolujú každých 30 minút.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skupiny odoslania a príjmu
Skupiny odoslania a príjmu 

Ak by ste chceli rozdielne intervaly, tak treba vytvoriť novú skupinu kliknutím na tlačítko Nová a potom cez tlačítko Upraviť pridať požadované e-mailové účty do skupiny, kliknutím na Zahrnúť vybraný účet do tejto skupiny. Môžete nastaviť sťahovanie len hlavičiek správ ak sú väčšie ako Vami zadaná veľkosť – prepínacie políčko Stiahnuť len hlavičky, Stiahnuť celú správu spolu s prílohami a len hlavičky ak je správa väčšia ako xx kB .

Nastavenie
Nastavenie 

Po vytvorení takýchto skupín pre rôzne účty (Exchange, POP3, IMAP a http) sa o všetko sťahovanie postará Outlook a keď Vám príde nová správa, tak zobrazí oznámenie o novej správe vpravo pri hodinách. Predpokladám, že väčšina používateľov bude sťahovať všetku poštu naraz, ale na vylúčenie niektorých málo používaných účtov je to vhodné.

Peter Belko

Peter Belko

Bloger 
  • Počet článkov:  345
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Môžete ho stretnúť ako lektora na počítačových školeniach, pri IT konzultáciách vo firmách, na letných terasách a v kaviarňach ako pozoruje dianie okolo seba, ale aj na potulkách po gréckych ostrovoch, pretože počítače nie sú jediné čo ho zaujíma.Ostrovné správy popisuje na osobnej stránke www.dovolenkar.skAktívne prispieva na svoj portál Tipy a triky v MS Office.. Zoznam autorových rubrík:  Tipy a triky MS Office 2013/20Externé tipy a triky MS OfficeSharePoint, spolupráca,Office3Tipy a trikyNávodyStalo sa ...Office 2010/2013 BetaMicrosoft KB článkySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu