Vloženie YouTube videa do prezentácie PowerPoint (+video)

Písmo: A- | A+

Prezentácie často obsahujú okrem textových informácii aj rôzne grafické prvky a multimédiá. Jednou z možností je aj vloženie on-line videa z YouTube na snímku v PowerPoint prezentácii. Ešte nedávno to išlo pomerne jednoducho, teraz treba použiť jednoduchú fintu.

Z dôvodov, ktoré nepoznám už z PowerPointu 2013 vypadla možnosť vložiť on-line YouTube video na snímku cez ponuku Vložiť >> Video >> On-line video. Po prihlásení sa pomocou Microsoft účtu však stále môžete vložiť video zo SkyDrive alebo Facebooku.

Vloženie on-line videa v PowerPoint 2013

Podobná možnosť je aj vo Worde a tam je YouTube stále dostupný.

Vloženie on-line videa - Word 2013

Vloženie do prezentácie môžete spraviť cez pás s nástrojmi Vývojár. Ak ho nemáte k dispozícii, tak ho zobrazte cez Možnosti >> Prispôsobiť pás s nástrojmi. Kliknite na tlačidlo Ďalšie ovládacie prvky a v zozname vyberte Shockwave Flash Object. Následne na snímke nakreslite tento ovládací prvok, ktorý bude zobrazovať video. Označte ho a kliknite na Vývojár >> Vlastnosti. V zobrazenom okne vlastností vložte url adresu videa, ktoré chcete v prezentácii prehrať. Táto adresa bude v tvare www.youtube.com/embed/qpMfSrMUu08 ak použijete kód na vloženie na web stránku. Vo vlastnostiach ale musí byť adresa zmenená takto www.youtube.com/v/qpMfSrMUu08, aby to fungovalo, tj. embed zmenené za písmeno v.

Vlastnosti ShockwaveFlash v PowerPoint 2013

V krátkom videu si môžete pozrieť celý postup.

 

Ak spustíte prezentáciu na celú obrazovku, tak bude možné video prehrať. Samozrejme potrebujete prístup na internet, nakoľko video nie je súčasťou prezentácie. Ak by ste ho chceli spustiť automaticky počas prezentovania, tak treba do adresy doplniť ešte &autoplay=1. Mám ešte jedno dôležité upozornenie na záver. Snažte sa, aby ste to s rôznymi multimédiami, grafikou a efektmi neprehnali. Dôležité sú informácie, ktoré prezentujete a nie prehnané efekty.

Skryť Zatvoriť reklamu