Ktoré sú najpopulárnejšie weby na Slovensku?

Podľa dvoch oficiálnych auditov (iaudit , aimmonitor) je prvá päťka jasná a už dlhšie nemenná: Zoznam.sk, Azet.sk, Centrum.sk, Sme.sk a Atlas.sk (+bleskovky ak počítame samostatne). Pre všetky servery vrátane SME je príjemné hovoriť si, že patria do prvej päťky, ale kam by patrili skutočne, ak by sme počítali aj návštevy zahraničných stránok?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (22)

Zo všetkých zlých odhadov ponúka jeden z najlepších firma Alexa, ktorá sa ako jedna z mála odvažuje zostavovať celosvetový rebríček návštevnosti na základe dát od miliónov ľudí, ktorí používajú Alexa toolbar vo svojom prehliadači (viac o metodike).

Ako teda vyzerá rebríček pre Slovensko?

1. YouTube.com. Čakali sme to, ale nie tak skoro.
2. Rapidshare.com. Sťahujeme porno a nelegálny softvér.
3. Google.com
4. Megaupload.com. Viď bod 2.
5. Icq.com
6. Google.sk. Déja vu.
7. Microsoft.com (nie, nie, vieme, že vy všetci diskutujúci čo ste tam boli ste stránku chceli len opľuť, lebo používate Linux!)
8. Sme.sk. Najvyššie postavená slovenská stránka.
9. Yahoo.com
10. Windows Live. Pre kamarátov Hotmail.
11. Azet.sk
13. Bleskovky.sk
15. Zoznam.sk.
17. Szm.sk. Áno, ešte stále existuje.
19. Profesia.sk
(pokračovanie rebríčka tu)

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Alexa.com na svojej stránke v piatich bodoch vysvetľuje, ako môžu byť dáta skreslené. Relevantná môže byť poznámka, že v niektorých krajinách používa Alexu viac ľudí ako inde - u nás to bude skôr menej. Vzorka je dostatočne veľká, ale návšteva Slováka žijúceho v zahraničí môže mať o niečo väčšiu "váhu" (s väčšou pravdepodobnosťou bude zaznamenaná) ako Slováka na Slovensku - Sme tak môže byť zvýhodnené povedzme oproti Profesii alebo Azetu, pretože zahraniční Slováci sa zaujímajú o správy zo Slovenska, ale nie o tunajšie pracovné ponuky alebo chatovanie s tunajšími tínedžermi.

Alexa umožňuje aj množstvo ďalších hrátok s dátami, napríklad vytvorenie takéhoto pekného porovnania :-) vývoja návštevnosti webov SME, Pravdy a Hospodárskych novín.

Tomáš Bella

Tomáš Bella

Bloger 
  • Počet článkov:  338
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Osobná stránka: about.me/tomas.bellaSkúste aj môj blog 1vetou.sme.sk. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáSurfujemTechnológie a myZábavaMédiáStalo sa, napísalo saSpoločnosťPostrehyFotoSúkromnéO blogoch

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

281 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu