Máme už sto blogerov - čo ďalej?

Písmo: A- | A+

Ako už moja predrečnčka avizovala :-), dnes sa počet naich aktvnych blogerov prehupol do druhej stovky - stm blogerom je tudentka Elena Homolov. Od včera pribudli aj tto ďal blogeri: finančnk z Barcelony Juraj Vajda, tudent masmedilnej komunikcie Jozef Jakubčo, tudent ekonomickej univerzity Peter Trenčan, tudent gymnzia Gabriel Tth a tudent informatiky Peter Prochzka.

(Dočasne sme naopak museli vyradiť Alexandru Meškovú , na blog.sme.sk sa vráti, keď si vyjasníme spôsob, akým možno korektne preberať a citovať texty z iných zdrojov..)

Rovnako rýchlo ako počet blogerov rastie aj naša návštevnosť, tu je graf podľa iAuditu (od začiatku fungovania projektu do utorka).


Porovnanie našej návštevnosti s inými blogmi ponúka Toplist - pri súčasnom tempe predpokladáme, že najneskôr v priebehu týždňa-dvoch predstihneme aj Pooh.cz a Blog.sme.sk sa tak stane najnavštevovanejším (kolaboratívnym) blogom nielen Slovensku, ale i v Česku (spomedzi blogov, ktoré svoju návštevnosť zverejňujú).

Malá rekapitulácia a plány do budúcnosti
Pri plánovaní projektu v októbri a novembri sme predpokladali, že najväčším problémom bude získať kritické množstvo autorov, a vymýšľali sme, čím všetkým by sme ich mohli prilákať. Tento predpoklad sa ukázal ako úplne chybný - záujem je obrovský a stále sa zvyšuje, každý deň nám prichádza niekoľko ďalších žiadostí o zaradenie do blogu.
V najbližšom čase sa preto budeme sústredíme na zvyšovanie kvality autorov a budeme sa snažiť upozorniť na tých najlepších aj čitateľov, ktorí nemajú čas čítať všetko (čiže všetkých :-).
Blogeri budú zároveň v priebehu niekoľkých týždňov rozdelení na dve veľké skupiny, pracovne nazvané "najlepší blogeri" a "blogeri" :-). Články autorov z prvej skupiny dostanú na blog.sme.sk väčší priestor a budú sa zobrazovať aj na www.sme.sk.
Títo autori zároveň dostanú väčšie práva (napríklad upravovať svoje staršie príspevky) a ponúkneme im aj ďalšie sladké odmeny, napríklad prístup k našim interným zdrojom či zľavu na predplatné SME. Medzi najlepších blogerov budú môcť byť zaradení len autori nad 18 rokov, ktorí blogujú už aspoň 3 týždne a majú na blogu aj vlastnú fotografiu.

Ako vyberieme "najlepších"?
Základný výber urobíme my - je tu niekoľko autorov, o ktorých kvalitách nepochybuje prakticky nikto z nás ani z ich čitateľov. Tí vytvoria niečo ako "radu starších (blogerov)" - tá potom vyberie ďalších blogerov medzi seba a bude sa podieľať aj na ďalšom rozhodovaní o smerovaní blogov.
V žiadnom prípade nechceme odrádzať tých, ktorí sa medzi "najlepších" nedostanú, od ďalšieho písania - naďalej im budeme poskytovať rovnakú možnosť písať svoj vlastný blog, technickú podporu a budú mať možnosť tiež sa raz zaradiť medzi najlepších, keď vyrastú :-), začnú písať pútavejšie alebo si získajú priazeň väčšieho množstva čitateľov.

Našim dlhodobým cieľom je, aby o najlepších rozhodovali sami čitatelia - v budúcnosti si bude môcť každý sám zvoliť, ktorých blogerov chce na blog.sme.sk vidieť a ktorí sa mu pozdávajú menej. Tento polrok pribudne aj možnosť hodnotiť jednotlivé príspevky, čo bude ďalším údajom dôležitým pre celkové hodnotenie konkrétneho blogera.

Ak máte nejaké ďalšie nápady alebo pripomienky k našim blogom, napíšte nám ich do diskusie.
(Nemusíte žiadať to, na čom už pracujeme: vyhľadávanie v blogoch, možnosť poslať správu blogerovi, rozdelenie podľa abecedy, lepšie triedenie do rubrík, fotogaléria blogerov, rozsiahlejšie štatistiky)

Skryť Zatvoriť reklamu