Keď rodičom puká srdce...

Rodičovská láska, je nekonečná... ako obloha. Hladí, šľahá blesky, usmieva sa, raduje sa a... plače. Nepoviem nič nové, keď napíšem, že azda najväčším utrpením pre rodiča je prežiť vlastné dieťa alebo vidieť ho ako sa mu stráca pred  očami. A to z rôznych dôvodov, či už tragických alebo zdravotných. Ja sa pristavím pri dôvode, ktorý  nás oberá o naše deti a naše deti oberá o radosť zo života, o chuť žiť. DROGY

Písmo: A- | A+
Diskusia  (36)
http://sessionsss.blog.cz/0803/fotecky-p
http://sessionsss.blog.cz/0803/fotecky-p (zdroj: http://sessionsss.blog.cz/0803/fotecky-p)

Mnohí si povedia, mňa a mojich detí sa to netýka. Moje deti by po droge nikdy nesiahli. Ste si istí? Čo Vás vedie k tomuto presvedčeniu?

Častokrát je rodičovská láska slepá, dôvera tak veľká, až nás dobehne. Nevidíme signály. Nevidíme sklený pohľad, výkyvy nálad, zmeny v správaní.... nevidíme, pretože ľúbime, pretože dôverujeme. Nechcem generalizovať, samozrejme, nie vždy tieto signály svedčia o závislosti nášho potomka. Chcem len ako rodič, ako matka povedať niekoľkým ďalším, že ja som to nevidela. A dlho. Pátrala som po príčine a začala som u seba. Absencia komunikácie s určitou dávkou naivity (keď som im „zožrala“ všetky tie presvedčivé argumenty prečo majú krvavé oči, prečo sú ako bez života, prečo sa stále nudia...) s prímesou dôvery a veľkej dávky materinskej lásky. Videnie vlastných problémov, pracovných povinností... To som našla. Samozrejme môže, a je toho viac.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Vyplakané oči, bezsenné noci, zúfalstvo ako následok desivého zistenia.

... a potom, tá veľká námaha, to úsilie stopnúť to, dostať/prebrať Vaše dieťa k životu, presvedčiť ho, že vždy je niečo/niekto pre koho má zmysel zabudnúť na drogu. Nie vždy sa dá toto všetko opraviť v rodinnom prostredí, v tom, ktoré dlho nepočúvalo, nevidelo, nevnímalo... ak sa to podarí, je to zázrak... ďakujem zaň Bohu.

Len ten, kto si takým niečím prešiel, sa vie neskutočne radovať, keď vidí/dočíta sa v médiách/printoch, že odhalili bandu vietnamských priekupníkov/pestovateľov... áno viem, je to len to najmenšie koliesko, ale niekde sa začať musí.

Skryť Vypnúť reklamu

Na druhej strane, len ten, kto si takým niečím prešiel sa môže dokonale nasrať/rozzúriť, keď sa niekto usiluje o legalizáciu drogy... Kto sa takému niečomu môže tešiť? Kto také niečo môže privítať? Určite najviac tí, ktorí z tohto obchodu najviac profitujú a tí, ktorí sú závislí... Tie tisíce závislých, veď väčšina z nich začínala práve fajčením trávy...

Nestačí len odvracať hlavu alebo zmeniť smer, vždy, keď by sme sa mali zoči-voči stretnúť s nadrogovaným človekom a moralizovať a pohoršovať sa nad rodičmi, ktorých dieťa spadlo do tohto smetiska. Je potrebné kričať, upozorňovať, ukazovať, na tých, ktorí nám berú naše deti a chladnokrvne, a bezcitne sa obohacujú na ich pomalom zabíjaní. Držím päste všetkým, ktorí sa dhodlali bojovať so svojimi démonmi.

Skryť Vypnúť reklamu

S pozdravom, matka.

Renáta Beňačková

Renáta Beňačková

Bloger 
  • Počet článkov:  16
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Neznášam pretvárku a faloš. Rada sa smejem a šírim dobrú náladu. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Skryť Zatvoriť reklamu