Prečo sú voľby? Kto sú volení?

Ešte stále doznieva volebný frmol. Vláda po voľbách nieje stále vytvorená. Spoločnosť je viac menej rozdelená. A čaká.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Čaká na to čo tieto voľby v skutočnosti priniesli. Kto s kým a kde to sa dozvieme. To že za koľko to sa nedozvieme nikdy. A tu by som sa chcel trochu zamyslieť nad tým koho si to vlastne volíme. Nemyslím konkrétnych ľudí, ale to čím tí ľudia po voľbách vlastne sú resp. čím sa po voľbách stanú.

Volíme si v prvom rade zástupcov z nás samých aby spravovali túto krajinu v našom mene a za nás. Za to im patrí odmena vo forme výplaty tak ako všade inde v zamestnaní. Problém nastane vtedy keď si títo volený zástupcovia začnú brať odmenu sami a bez nášho vedomia. Vlastne takýto problém u nás doteraz stále nastal. Nikomu z nás občanov veľmi nevadí keď to robia napriek tomu že to robia na náš úkor. Ľudia si to asi reálne neuvedomujú, lebo ináč by títo naši volení zástupcovia dopadli minimálne niekde zbití.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ľudia by si mali uvedomiť, že politici sú tu v prvom rade na to aby sa o ľudí starali. Ale nie len o tých svojich mecenášov, ale v prvom rade o svojich voličov lebo tí jediní ich dostali tam kde sú!

Názov vláda je v tomto prípade nesprávny. Lebo “vláda” nemá vládnuť. Feudalizmus tu neexistuje. “Vláda” má slúžiť a zastupovať občanov pri správe štátu. Je totiž nemysliteľné aby štát splnil všetko každému kto si čo zmyslí. Má sa však o to vrámci korektnosti a zdravého rozumu pokúsiť. To znamená že predseda vlády nemôže vyhlásiť : “Kto chce čo odo mňa? Ja som predseda vlády, ja sa nemusím nikomu zodpovedať!” Opak je pravdou. Musí sa zodpovedať. A musí sa zodpovedať všetkým ktorých zastupuje. Teda celému štátu a aj tým ktorí ho nevolili. Z toho dôvodu by bolo namieste zaviesť trestnoprávnu a majetkoprávnu zodpovednosť pre všetkých, ktorí spravujú štát. Teda pre celú vládu a jej úradnikov. Nech je akákoľvek. Každý šéf rezortu musí za neho niesť zodpovednosť. Ale nie len takú, že o tom hovorí a keď sa niečo stane tak len odstúpi alebo ho odvolajú a je to vybavené. Po väčšine dostane potom ešte lepší flek niekde v Bruseli.

SkryťVypnúť reklamu

Tak ako každý vodič, ktorí hoci aj z nedbanlivosti spôsobí dopravnú nehodu a je potom trestne stíhaný mali by byť za svoje rozhodnutia trestne stíhaní aj politici. Aby sa nestávalo, že niesu peniaze na zdravotníctvo, školstvo, ale pri tom sú peniaze na kadejaké pochybné investície, ktoré nabíjajú vrecká vo forme provízii tým, ktorí už raz za to dostali zaplatené. Žiadne provízie pre ministra ani vysokých úradníkov ministerstva za to, že sa sem príde nejaký investor. Na konci ministrovania za dobré hospodárenie maximálne odmena, ktorá sa dá relevantne vypočítať z prínosu investície. Myslím, že potom čo tu za posledných 25 rokov na slovensku vidieť by si minimálne 90% politikov odpykávalo svoj trest vo vezení.

SkryťVypnúť reklamu

Bohužiaľ nič také sa na slovensku nedeje. Tu si ľudia volia tých, ktorí im idú akože rozkazovať. Po voľbách v práci sa ma jeden kolega opýtal. To teraz nám má Sulik s Matovičom rozkazovať? Hovorím, nie. Majú nám slúžiť. Tak isto ako nám mal slúžiť aj Fico.

Myslím si teda, že životné podmienky na slovensku sa zlepšia až vtedy keď my sami zmeníme svoje myslenie a prestaneme si voliť pánov a začneme voliť služobníkov. Každý gazda sa predsa snaží nagazdovať pre seba a nikdy by svoj majetok nezveril nikomu kto ho rozpredá a navyše gazdovi nič nedá.

Marek Bičík

Marek Bičík

Bloger 
  • Počet článkov:  24
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Mojím mottom je: Všetko čo robíš čiň múdro a pamätaj na koniec. Nie vždy však človek všetko vykoná múdro aj keď sa veľmi snaží :) Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

712 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu