List Markovi Zuckerbergovi

Vážený pán Zuckerberg, milý Mark. Minule som si prečítall, že Vám EÚ bráni v podnikaní a že ak to takto pôjde ďalej tak v EÚ Facebook nebude fungovať.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (11)

Veľmi Vás prosím, zoberte ho odtiaľto preč, čim skôr tým lepšie, nikdy som ho nepoužíval a ani používať nebudem, a tým čo ho používajú a denne na ňom zbytočne strácajú čas, tiež za chvíľu dôjde ako dobre sa bez neho dá žiť. Viem že do "skupiny" patri aj WhatsApp, tak si ho pokojne vezmite tiež, hoci na ten som si už tak trochu zvykol, ale nevadí odvyknem si ľahko. Ak odídete dúfam, že to iste urobí aj twitter, instagram, linkedln a všetci Vám podobní.

Viete, keď ste zakladali FB, tak ste mali možno dobrý úmysel prepojiť študentov na škole, jednej škole, je len večná škoda, že to pritom neostalo, lebo výsledok existencie sociálnych sieti je presne opačný, i keď ľudia si to stále ťažko pripúšťajú. Namiesto aby sa ľudia stretávali, rozprávali, smiali sa a ukazovali si pri pive fotografie (čert to zober, pokojne, aj digitálne v telefóne) tak ich zdieľajú. A ako som počul, je ich vraj toľko, že už ich nestačia ani lajkovat. Generácie, ktoré vyrastali a vyrastajú na facebooku a iných tzv. sociálnych sieťach, idú na večeru a z dvoch hodín strávených pri stole, polovicu času pozerajú do telefónu, čo je na nich nové.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Zároveň sa sociálnych sieti zmocnili politici a to je len ,ako iste viete z vlastnej skúsenosti, hrôza. Váš prezident sa budí skoro ráno a hneď začne obťažovať všetkých svojim čvirikaním. My tu v EÚ budeme len radi, keď mnohí politici tuto možnosť nebudú mať. Nám, čo nie sme na facebooku, by to mohlo byt jedno, ale všetky noviny sa idú potrhať, aby zverejnili, čo napíše slovensky premiér, predseda parlamentu a podobne na svoj facebook, hneď keď sa ráno zobudia. Takže sa tomu ťažko vyhýba.

Okrem toho, celkom nerozumiem tomu, prečo by malo niekoho zaujímať, že sa vláda stretla ráno o 6.00. Pre mňa nech sa stretne aj o tretej ráno, ale načo vypisuje premiér, že doniesol reďkvičky? A ďalší problém je, že ľudia si myslia, keď ohovoria a urazia v uzavretej skupine Joža, že sa to Jožo nedozvie, alebo že to je akože fajn. Prečo to Jožovi nepovedia do očí? Vyriešilo by sa to namieste ako hovoríme my Slováci ručne stručne. Učíte nás byť neúprimnými? Obavám sa, že keby sme robili prieskum, koľko ľudí chodí u nás do divadla, kina ,opery, baletu a koľko kvalitných programov pozerajú v televízii alebo na internete v porovnaní s tým, koľko času trávia na facebooku , uuuf...

SkryťVypnúť reklamu

Tie čísla iste niekde sú a ja ich radšej ani nechcem vidieť a vedieť. A všetky tie údaje, čo mate o svojich klientoch, lebo inak sa to ani nedá nazvať. No hrôza. Musíte sa smiať od rana do večera. Okrem toho mate príjmy z reklamy v EÚ a nechcete tu platiť dane. Nieže by ste v tom bol osamelý, ale keď zvažujete odchod, tak nech sa páči. My sa tu v starej dobrej Európe vrátime do divadiel a kín, k čítaniu kvalitnej literatúry, budeme sa viac rozprávať, budeme vzdelanejší a v neposlednom rade budeme žiť kvalitnejší život.

Milý Mark, osobne, verte mi, proti Vám vôbec nič nemám (dokonca aj ten film o Vás bol zaujímavý, aj keď ten o Stevovi Jobsovi bol o niečo lepší), ale čim skôr z EÚ vypadnete, tým lepšie.

SkryťVypnúť reklamu

PS: Nie sme síce priatelia na facebooku, ale ak by ste chcel prísť na Slovensko, rad Vám ukážem nejaké dobre krčmy, halušky a ktovie, možno si aj spolu zalyžujeme

Rudolf Biermann

Rudolf Biermann

Bloger 
  • Počet článkov:  7
  •  | 
  • Páči sa:  6x

Rudolf Biermann vyprodukoval viac ako 30 divácky úspešných a oceňovaných filmov. Medzi najznámejšie patria jeho spolupráca s Martinom Šulíkom (Všetko, čo mám rád, Záhrada, Orbis Pictus), Dušanom Rapošom (Fontána pre Zuzanu 2), Matejom Mináčom (Všichni moji blízcí) Jiřím Menzlom (Obsluhoval jsem anglického krále), Agnieszkou Holland (Jánošík) či filmy nakrútené podľa románov M. Viewegha. V ostatných rokoch zažiaril jeho film Masaryk alebo Sklenená izba režiséra Júliusa Ševčíka, či film Tlmočník Martina Šulíka. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu