reklama

Pellegriniho chrbát nikdy bolieť nebude. Jamkatá bábka zabúda

Slovenská politika za roky štátnej svojbytnosti vyprodukovala mnoho pokrivených charakterov či amorálnych postáv bez štipky sebareflexie. Jamkatý pajác medzi nimi však hrá o majstra, pohárové priečky má zaručené.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

O skazenosti a multifunkčnosti bývalého smeráckeho ministra školstva, predsedu parlamentu, dočasného ministra kultúry, podpredsedu vlády pre informatizáciu a premiéra svedčí to, že o ani jednu z menovaných funkcií sa nijako nezaslúžil. Dostal ich darom od šéfa. Áno, Pellegrini bol skutočne dvanásť rokov pri najväčších smeráckych rozkrádačkách tichučko ako milenec v skrini, a teraz sa tvári chrumkavo. Stačí mu to na dvadsať percent v prieskumoch. Ľudia jamkatého žerú. To nevadí, že robil Ficovi dievča pre všetko. Teraz už je veľký. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pellegrini má plné ústa rečí o tom, ako vláda nezvláda koronakrízu. Ach, akú krátku pamäť má táto Ficova bábka, ktorá v novembri nepriamo nabádala na masové demonštrácie v čase koronakrízy? Necíti sa biedne na duši hovoriac toto stigmatizovaný marcovým vypnutím krajiny? Aký morálny kredit má človek, ktorý tancuje na hrobe svojho bývalého kolegu s pravdepodobne nečistou minulosťou Milana Lučanského? Peter Pellegrini v politike nie je človek, Peter Pellegrini je chameleón. Keď je dobre, je červenejší, než sovietska vlajka a za Smer by aj dušu dal. Keď sa loď zo Súmračnej potápa, Peter so svojou bandou bezstavovcov ako prvý nájde záchranný čln a odpláva do bezpečia populizmu. Ten sa priučil pri najlepších v tomto fachu.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Pellegrini je sladký, presladký. Chudák, také harakiri by urobil, keby len mohol. Tak veľmi by chcel. A tak sa mu neprieči politicky zneužívať celoplošné testovanie a oslovovať úplne nesúvisiace politické strany mimo parlamentu očakávajúc, že progresívci či kresťanskí demokrati zapredajú svoje hodnoty a podajú si ruku s Dankovými skrachovanými národniarmi pri petičných hárkoch k predčasným voľbám. Lenže Peter Pellegrini zabúda, že nie všetci sú bezfarebnou látkou bez chuti a zápachu, ako on. Hlas Pellegriniho Hlasu je krok späť. 

Miroslav Binčík

Miroslav Binčík

Bloger 
  • Počet článkov:  21
  •  | 
  • Páči sa:  5x

"Všetci stojíme na jednom javisku veľkého sveta a čokoľvek sa tu koná, dotýka sa všetkých." Povedal J. A. Komenský a už v sedemnástom storočí trafil klinček po hlavičke. Som študentom žurnalistiky a vo svete emócií chcem prinášať čo možno najtriezvejší pohľad na udalosti okolo nás. Na veci sa pozerám optikou mladého človeka, ktorý chce v tejto krajine ostať žiť a nie je mu ľahostajný jej osud. Okrem spoločenských tém sa rád venujem športu, no v širších súvislostiach, než je len strohé komentovanie výsledkov. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

48 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

289 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu