Vakcína je sloboda. Najväčšia lož (nielen) pre športových fanúšikov

Vakcína je sloboda. Heslo ako z čias socializmu, rovnako honosné a, bohužiaľ, rovnako lživé. Máme zelené Slovensko, no na šport sa stále dostane maximálne 1000 divákov, aj to len s respirátorom alebo rúškom.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

 Vakcína je sloboda. Až taká, že sa nedostanete na hokej, na futbal. Ale čo už, stále sa môžete ísť tlačiť na kúpalisko či do obchoďáku. .

 Nalejme si čistého vína, deleniu ľudí na očkovaných a neočkovaných sa nevyhneme. Skôr či neskôr sa k tejto nútenej segregácii musia dokopať vlády všetkých štátov v Európe. Nezaočkovaný človek na ventilátore s ťažkým Covidom stojí štát, a teda nás všetkých, násobne viac ako vakcína. Očkovaný človek doteraz dobrovoľne podstúpil minimálne riziko z vakcinácie, a preto by mal byť odmenený väčšou dávkou slobody. Chcel totiž chrániť seba aj svoje okolie. Nie lotéria, ale výhody po vakcíne sú cesta, ako presvedčiť ďalších na očkovanie.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 Lenže vakcína nie je sloboda. Kto pociťuje nejaké výhody po zaočkovaní zjavne nevníma realitu takú, aká je. A v súčasnej epidemickej situácii slová ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského o tom, že „najväčšou výhodou je, že očkovaní sú chránení“ stratili akúkoľvek relevanciu. Kto mal z korony strach, ten už dávno pichnutý je.

 Hry na ľudské práva v krajine, kde značná časť ľudí verí skôr šarlatánom, skrachovaným politikom a mafiánskym podržtaškám než renomovaným lekárom nás navádzajú do katastrofy podobnej minulej zime. Pri kompetentnosti a prezieravosti vlády už len treba čakať, že zavraždené heslo „vakcína je sloboda“ na jeseň pochovajú lockdownom pre všetkých – aj očkovaných. Veď nemôžeme predsa deliť ľudí. Čo by na to povedali naši voliči?

SkryťVypnúť reklamu

 Každý z nich má predsa právo šíriť potenciálne smrtiacu infekčnú chorobu a potom očakávať, že ho lekári, ktorým neverí, budú loviť z pazúrov smrti. A bezplatne. Hoci vakcína stojí menej a od ventilácie chráni takmer stopercentne. A testy zadarmo sú tiež ústavným právom! 

Miroslav Binčík

Miroslav Binčík

Bloger 
  • Počet článkov:  21
  •  | 
  • Páči sa:  5x

"Všetci stojíme na jednom javisku veľkého sveta a čokoľvek sa tu koná, dotýka sa všetkých." Povedal J. A. Komenský a už v sedemnástom storočí trafil klinček po hlavičke. Som študentom žurnalistiky a vo svete emócií chcem prinášať čo možno najtriezvejší pohľad na udalosti okolo nás. Na veci sa pozerám optikou mladého človeka, ktorý chce v tejto krajine ostať žiť a nie je mu ľahostajný jej osud. Okrem spoločenských tém sa rád venujem športu, no v širších súvislostiach, než je len strohé komentovanie výsledkov. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu