Je spravodlivosť naozaj slepá ?

Vo vyspelom svete áno, u nás často podvádza a tajne jedným okom sleduje o kom má spravodlivo podľa nášho( nie )práva rozhodnúť vážiac profily dôležitosti osôb, množstvo vložených mincí na váhu od aktérov sporu a správnosť strany.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Neštandardná pokrčená spravodlivosť je našou národnou špecialitou od roku 1948 kedy sa podvodom dostala k moci slamová inteligencia. Rok 1989 a nešťastne veľmi nežná revolúcia mala za následok nástup Mečiara obklopeného pohrobkami Leninovho učenia, Stalinistických metód a Gottwaldovskej spravodlivosti. V rámci utajenia rastúceho biznisu z nekalých činností prenechal aktivity množiacich sa mafiánskych skupín, ktoré podporoval hlavne svojou ochotou. Množstvo údajov získané o príslušníkoch a spolupracovníkoch z tajných spisov ŠTB poslúžilo na vydieranie a úkolovanie závadných osôb, ktoré namiesto zodpovednosti za svoje minulé skutky s jeho pomocou a podporou rozkradli všetko čo sa dalo. Mnohí boháči sú kasta potomkov dlhoprstých privatizérov, zbohatlíkov, obdivujúcich Fica a poberajúcich výhody, ktoré by im v normálnom štáte neprináležali vzhľadom na skutočnosti nadobudnutia majetku ich rodičmi. Najusilovnejším a najvnímavejším učňom Mečiara bol práve Fico, veľmi skoro odkukal jeho nechutné praktiky, ktoré ho priviedli k moci na dlhé roky. Mafiu nebadane preformoval na potreby strany Smer, zabetónoval svoje kádre na každom poschodí štátnej správy, záujmy oligarchov postavil vysoko nad prosperitu občanov, obludne rozvinul korupciu, kupovanie rozsudkov a vytvoril bohorovnú kastu „ našich ľudí “.Tá tu zatiaľ nerušene šarapatí dodnes. Niet sa čo čudovať, že Fico má vysokú podporu.„ Rentieri výhod “ majú množstvo rodinných príslušníkov a v tom je gro jeho popularity. Je ťažko predstaviteľné, že v mene blaha spoločnosti sa vzdajú svojich profitov z bezmedznej lojality a stanú sa „ iba“ obyčajnými občanmi a nebudú voliť svojho krivého vodcu. Očista na tri generácie sa musí začať už teraz. Ak sa to nepodarí tak normálne právne fungujúca krajina je v nedohľadne. Nachádzame sa v časovej tiesni, čas nemilosrdne plynie a väčšina obyčajných pracovitých ľudí stráca nádej pre mocenské a iné záujmy aj strán z radov koalície. Je smutné, že po voľbách sme dopustili indivíduám s maslom na hlave bažiacim po moci a výhodách pre seba a „ kamošov “ riadiť túto krajinu. Raz to príde ! Karma je zdarma pre každého aj s poslaneckým preukazom. Ovce, ak nemáte úctu k sebe majte ju aspoň ku zdraviu a prestaňte pri podpore hlavného barana roznášať bez rúška choroby, lebo váš idol covid prekonal podľa svojich vlastných slov počas dovolenky v Grécku. Robí z vás nemysliacich idiotov, tak sa spamätajte.

Peter Biščo

Peter Biščo

Bloger 
  • Počet článkov:  111
  •  | 
  • Páči sa:  165x

Chcem jasno aj keď je šero, k tomu málo humoru a každá krivda ja znesiteľnejšia. Otázkou je, či je krivda nevyhnutná ? Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu