Politici z veľkej a malej politiky sa poznajú.

Kto je to? V čele môjho mesta pod Tatrami je človek, ktorý bol poslanec národnej rady. Bol a je aj primátor. Dnes je aj poslanec a podpredseda kraja. Bol aj primátor a prezident mestského hokejového klubu.  A povedal, že sa tam, ako prezident klubu, "polovýpalníctvu" venoval.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
TOTO NEMÁ NA SLOVENSKU OBDOBU
TOTO NEMÁ NA SLOVENSKU OBDOBU (zdroj: Imrich Body)

V čele môjho mesta pod Tatrami je človek, čo vie robiť naraz primátora a prezidenta hokejového klubu a ako sám hovorí, aj polovýpalníka. Čo vie robiť primátora a zároveň člena dozornej rady a valné zhromaždenie u generálneho sponzora mestského hokeja. Čo vie robiť aj primátora, čo podpisuje uznesenia o predaji majetku mesta a zmluvy na zákazky, aj sponzorom hokeja? A potom povie, že v mestskom hokeji pri tom robí, ako sám hovorí, polovýpalníka. V mojom meste verejný činiteľ , vo funkcii primátora, môže hovoriť aj také slová.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V čele môjho mesta pod Tatrami je človek, ktorý sa už stretol s mnohými, vysoko postavenými. Stretol sa s prezidentom Gašparovičom, premiérom Dzurindom aj Ficom. A bol členom národného parlamentu, bol teda pri tom, keď sa hovorilo o kupovaní poslancov. Raz bol v ANO, potom nezávislý, potom za program SDKÚ hlasujúci. A potom sa v meste aj s pomocou premiéra (Dzurinda), postavila Aréna. Teraz sa ocitol na kandidátke SMERU-SD a HZDS a robí okrem iného aj poslanca a podpredsedu kraja, aj s podporou SMERu, teda aj premiéra (Fico). Napriek tomu, že je raz s pravicou, potom s ľavicou, hovorí (na volebnom letáku), že nejde doľava, ani doprava, ale dopredu. Aj v súkromí. Ako súkromná osoba, 5 miliónové auto, britské Bentley dostáva. Ako dar, od krstného otca, primátorovho syna. Krstný otec, spolufinancuje aj niektoré mestské akcie. Spolu s pánom, britským a čestným občanom, ktorý bol primátorovi na svadbe kmotrom. Britské Bentley. Zabudol som, že primátor sa stretol, aj s britskou kráľovnou. Prišla do Popradu v sprievode prezidenta (Gašparovič). Primátor vraj chodí aj na zápasy britského klubu Chelsea. Pernamentky, má vraj od britského a čestného občana. Britského a četsného občana, v tej dobe konateľa spoločnosti s majetkovou účasťou mesta, ktorá má väčšinového britského vlastníka. Na otázku, kto vlastní britského spoločníka, mesto a primátor odpovedá, že takú informáciu nemá. Pritom v dozornej rade spoločnosti s majetkovou účasťou mesta, je aj primátor mesta. A primátor vykonáva za mesto aj funkciu valného zhromaždenia. S kým tam sedí, s kým a o čom hlasuje, s tým sa nikomu nezveruje. A navyše, informáciou, kto je väčšinový vlastník aj mestskej spoločnosti, nedisponuje. Britský a čestný občan (vraj väčšinový vlastník) bol aj generálnym sponzorom hokeja v meste. V dobe, keď bol prezidentom klubu primátor mesta. Nechcú povedať, aké odmeny primátor tam mohol dostať. Nechcú zverejniť, ani rozhodnutie, ktorým rozhodli o miliónových dotáciách pre hokej. A aj pre seba? A aké odmeny mala správna rada, kde by sme našli, aj britského a čestného občana. Britský občan a čestný občan zakladá v meste ešte ďalšie firmy. A navyše v „realitnej firme“ s britským a čestným občanom, je aj poslanec a predseda majetkovej komisie mesta, tiež bývalý člen dozornej rady spoločnosti s majetkovou účasťou mesta. Britský a čestný občan tiež kupuje nehnuteľnosti mesta. Poslanec a predseda majetkovej komisie mesta, mu ich odporúča na predaj a hlasuje za. Primátor podpisuje o predaji uznesenia. Mestská televízia a noviny väčšinou primátorovi hlas dáva. Ľudia prepojení na radnicu a britského a čestného občana, nám v mesačníku Popradčan, opäť o primátorovi píšu. Nemáme tu opozíciu, skôr veľkú koalíciu. Majetok, zákazky, odmeny, pracovné miesta a ....Je to jedno, či KDH, SMER, SDKÚ, HZD, NEZÁVISLÍ, veď všetci "pre mesto", nie pre seba robia a robili.

SkryťVypnúť reklamu

V meste sa predal majetok za sedem rokov za asi ¾ miliardy bývalej meny. Viac bez verejných súťaží, vopred vybraným záujemcom. V zákazkách, dotáciách a predajoch majetku za desiatky miliónov bývalej meny, sa nájdu aj mestskí poslanci, členovia mestských komisií, osoby prepojené na hokej, aj politické strany. V meste nezverejnili na žiadosť platy a odmeny primátora, zástupcov primátora, vedúcich úradníkov mesta, "šéfky" mestských novín a "šéfa" mestskej televízie, odmeny poslancov v predchádzajúcom roku. Niektorí z nich sú aj v komisiách mesta, v oblasti verejného obstarávania. Primátor s prednostkou úradu dokonca predkladajú na zastupiteľstvo materiál, ktorý sa týka odmien poslancov, ktorý by sa dal označiť ako - podvod, klamstvo. Dokonca sú schopní predkladať obsahovo úplne iný materiál na zastupiteľstvo a úplne iný materiál do vyšetrovacieho spisu vyšetrovateľa. Vyšetrovateľ mal úlohu vyšetriť podozrenie zo zločinu pri správe cudzieho majetku. Bolo mu odstúpené úradom boja proti korupcii policajného zboru. Zatiaľ nevyšetruje, ale podozrenia odmieta, vraj na základe toho, čo mu poslali z mesta. Z toho úradu, kde klamú. Policajt je z úrovne kraja. Dnes je primátor mesta aj poslancom a podpredsedom toho istého kraja. Zase sa to všetko pekne zamotáva. A Smer a KDH z okresu ho podporujú už 3x na primátorskú funkciu, lebo vo svojich radoch nemajú takú kvalitu. Neviem, či to je k smiechu, alebo k plaču.

SkryťVypnúť reklamu

V čele môjho mesta pod Tatrami je človek, ktorý sa už stretol s mnohými, vysoko postavenými. Myslí si, že si môže robiť, čo chce. Veď „zákon“ je na jeho strane. Môže sa stretnúť, s kým chce. Mňa to, že tak vyzerá dôležitejší, mocnejší, nevyrušuje. Som tu. Som občan mesta. A pýtam sa. A nahlas hovorím (slovom a hudbou), čo si myslím. Aj za iných, ktorí to robiť nemôžu. Lebo im "zobrali slobodu". Ja sa ho nebojím, som občan môjho, nášho mesta. Je aj iná, slušná cesta. Môj, tvoj syn, dcéra nech žije v meste, kde toho, čo hovorí, že robil "polovýpalníka", nikto v úcte nemá. Kto je to?

Imrich Body

Imrich Body

Bloger 
  • Počet článkov:  15
  •  | 
  • Páči sa:  0x

listen to ‘Moja Mama, hrá General Body a Prvý Východ, autor Imrich Body’ on Audioboo Zoznam autorových rubrík:  skladby General Body a Prvý VýNezaradené

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
SkryťZatvoriť reklamu