Ficova olympiáda spôsobí deštrukciu domácej ekonomiky.

Londýn: plán minúť na olympiádu bol 3,5 miliardy libier, napokon museli počítať s 9 miliardami, chceli zarobiť približne 10 miliárd libier, reálna suma bola desatina. Atény: predpoklad 4,6 miliardy eur, skutočný stav cez šesť. Soči: počítalo sa z rozpočtom cca 10 miliárd eur, náklady vyskočili až na 25 miliárd. Poprad: náklady 1,5 miliardy eur, realita: deštrukcia ekonomiky, rozkradnutie cez obstarávanie, chátrajúce stavby po olympiáde...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (42)

Slovenská vláda podporí spoločnú kandidatúru s Poľskom na usporiadanie Zimných olympijských hier v roku 2022. Na štvrtkovej tlačovej besede v Poprade to potvrdil predseda vlády Robert Fico. Prvotné podklady, ktoré budú obsahovať zdrojové východiská k olympiáde (ekonomika, infraštruktúra, financie a podobne) sú pod taktovkou Dušana Galisa a Dušana Čaploviča. OMG.

Definícia olympijskej psychózy Slovenska:

Psychóza je všeobecný psychiatrický termín, ktorý je označenie pre výrazný odklon od spôsobu vnímania a/alebo správania psychicky zdravého jedinca. Všeobecne je pre ňu charakteristická porucha kontaktu s realitou, apatia, prežívanie dezorientovanosti vo vzťahoch, bludy až halucinácie, často bizarné presvedčenia (najmä grandiózne a/alebo paranoidné bludy) ale aj naopak prílišná dôvera k iným (naivita), entuziazmus a prehnaná ambicióznosť, ale aj depresia, latentný útlm, zmeny osobnosti a správania.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Problémy, ktoré nedokáže štát v súčasnosti vyriešiť

- vysoká nezamestnanosť, porovnateľná s rokom 2004

(hlavne že sme mega automobilová veľmoc...)

- nestálosť školského, zdravotníckeho a sociálneho systému

(predovšetkým školy nevedia alebo nedokážu pripraviť ľudí do života)

- vysoká miera korupcie, výrazné problémy vo verejných obstarávaniach

(piate najhoršie umiestnenie v rámci EÚ po Rumunsku, Taliansku, Bulharsku a Grécku)

Prečo to štát v súčasnosti nedokáže vyriešiť?

Keby bol štát súkromnou firmou, súčasný stav by bol absolútne nevyhovujúci. Pripomína mi to prípad vyhoreného manažmentu, podniku založeného na rodinnej báze bez miery zodpovednosti, či spoločnosti s cieľom tunelovať kapitál kvôli osobnému prospechu. Taká firma nemôže nikdy prosperovať. Pokiaľ si manažment túto situáciu neuvedomuje bankrot je neodvratný, ba dokonca môže byť úmyselný.

SkryťVypnúť reklamu

Čo môžu v tomto prípade robiť zamestnanci?

Odísť do inej firmy, založiť si vlastnú, štrajkovať... alebo sa zviesť, neriešiť, nevidieť, nepočuť a myslieť si, že snáď to nebude také zlé a uspokojiť sa s tým, čo majú.

Nie vážení, súčasný stav nie je v poriadku. Nenavrhujem žiadne riešenie, iba Vám chcem otvoriť oči. Nedovoľme, aby sa v našej "firme" zhaslo a prišiel konečný účet, kým konatelia budú na jachte brázdiť vody Kajmaních ostrovov. Závisí od každého jedného z nás, ako bude táto "firma" naďalej podnikať.

Moja otázka pre pána Doc. JUDr. Roberta Fica, CSc.

Ako zabezpečíte, že nenastane scenár maximálneho predraženia ako v Londýne, Aténach, Soči, Vancouveri a iných mega mestách?

SkryťVypnúť reklamu

Aké kroky podniknete ak nastane? Máte k dispozícii dostatok cash flow na osobnom účte?

Matej Bórik

Matej Bórik

Bloger 
  • Počet článkov:  150
  •  | 
  • Páči sa:  6x

Žijem v Martine a pracujem ako konzultant pre komunikačné stratégie a marketing v združení METRO, ktoré som založil v roku 2013. Našou misiou je poskytovať pomoc neziskovým organizáciám, iniciatívam a podnikateľom pri realizácii projektov. Zoznam autorových rubrík:  technikamarketingkomentáresci-fi ?svetprávovedavšeobecnesúkromnézakázané

Prémioví blogeri

Post Bellum SK

Post Bellum SK

92 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

767 článkov
Lucia Nicholsonová

Lucia Nicholsonová

207 článkov
Marian Nanias

Marian Nanias

274 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu