Policajt nemusí nosiť ochranné rukavice ?

Zjete zle umyté ovocie, dotknete sa kohútika v nesprávnej chvíli ... podáte si ruku s narkomanom a vyberáte mu z vrecka striekačky - Policajný zbor v akcii (foto z linky 112).

Písmo: A- | A+
Diskusia  (7)

Žltačka je ochorenie vírusového pôvodu, jej najčastejšia forma typu A, známa aj ako choroba špinavých rúk sa hromadne rozšírila aj u nás. Prejavy choroby sú chrípkovitého charakteru, niekto si ich ani nevšimne. Stane sa z neho prenášač. Ročne sa na Slovensku týmto spôsobom infikuje približne 800 ľudí.

Neviem aké interné predpisy má Policajný zbor Slovenskej republiky ale počas sledovania série 112, ktorú vysiela TV Markíza si často všimnem že nepoužívajú ochranné prostriedky v styku s "nebezpečnými" osobami (narkomani, zakrvavení ľudia a pod...) Berú od nich doklady, ktoré mali v rukách - rovnako ako striekačky, skladačky, ampulky a iné predmety. Nikto si nenatiahne rukavice... ale ba minule ich jeden mal, ale si ich dal dole a potom si s kolegom sadli do auta, zrejme tam majú aj pojazdné umývadlo. Žltačka typu A je len jedno z viacerých ochorení, s ktorými sa môžu takto stretnúť.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Obrázok blogu


Obrázok blogu


Obrázok blogu


Páni policajti nemáte strach ak ste aj zaočkovaní?
Svojou ľahkovážnosťou môžu nakaziť kolegov, svoju rodinu, náhodného svedka...

Matej Bórik

Matej Bórik

Bloger 
  • Počet článkov:  150
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Žijem v Martine a pracujem ako konzultant pre komunikačné stratégie a marketing v združení METRO, ktoré som založil v roku 2013. Našou misiou je poskytovať pomoc neziskovým organizáciám, iniciatívam a podnikateľom pri realizácii projektov. Zoznam autorových rubrík:  technikamarketingkomentáresci-fi ?svetprávovedavšeobecnesúkromnézakázané

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
SkryťZatvoriť reklamu