Darujem taliansky futbalový dres!

Nad Tatrou sa blýska ale zotmelo sa aj nad Talianskom. Aj keď to na prvý pohľad vyzerá na celokontinentálnu oblačnosť a búrkovú činnosť , nie je to v celej Európe rovnako zlé. Kým nad Tatrou sa blýska na lepšie futbalové časy tak nad Talianskom sa iba zmráka. Takýto priebeh nepredpovedal ani doktor Iĺko. Kto sledoval futbalový duel medzi Slovenskom a Talianskom, asi neveril vlastným očiam. Bol to zápas plný zvratov. Chvíľu sme boli v útoku a chvíľu zas Taliani v obrane.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (9)

Samozrejme nebolo to celkom tak ale skutočne sa dá povedať´, že naši hráči podali veľmi dobrý výkon a s výnimkou dvoch oddychových časov mali v zápase prevahu. Pre objektivitu treba povedať aj to, že Taliani nemali svoj deň a kto sleduje ich výkony dlhodobejšie, asi mi dá za pravdu, že nemajú ani svoj týždeň, mesiac a asi ani rok. Z ich pohybu aj výzorov tvári bolo cítiť vlastnú bezradnosť a skutočnosť, že viac bojujú so sebou ako s našimi hráčmi. A keď k tomu prirátame fakt, že nie len Dánsko robí pokroky v hokeji tak výsledok na úkor papierového favorita je na svete.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Postúpili sme so skupiny a pozitív vyplývajúcich z tohto faktu je hneď niekoľko. Tak napríklad môžeme s určitosťou povedať, že naši reprezentatni na najbližší rok zachránili aj stanicu STV 3. Už sa zdalo, že nebude čo vysielať, ale fakt, že hneď po skončení priameho prenosu na STV1 sa začal záznam toho istého zápasu na STV3 naznačuje, že víťazný gól Petra Bondru z roku 2002, ktorý mám už vypálený na očnej sietnici môžem prepáliť niečím novým.

Ďalším pozitívom nášho víťazstva je skutočnosť, že húsenková dráha slovenského futbalového fanúšika nekončí ale ide ďalej. Spomínam si ako sme boli dole pred posledným zápasom kvalifikácie a spomínam si aj na to, ako nás poľský futbalista „vlasteneckým prístupom" vytiahol opäť hore. A hoci po zápase s Paraguayom sme opäť klesli na dno , dnes je všetko zabudnuté. Déde sa už nebude zatajovať keď mu zavolá Hamšík a tréner Weiss bude s úsmevom na tvári odpovedať na otázky „vyj.ba..ch bu......ov". Ozaj sa z postupu našich teším a dnes som naozaj túžil byť futbalistom. Ale niekto na to proste nemá vlasy.

Boris Rybár

Boris Rybár

Bloger 
  • Počet článkov:  53
  •  | 
  • Páči sa:  0x

IT manažér, ktorý rád píše :). Som autorom knihy KOMPARZISTI - Epizóda I. Josh Parker a knihy Swingers párty alebo Stredná kríza veku, ktorá príde na pulty na jar 2014. Viac sa môžete dozvedieť na http://www.braintertainment.info Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

3 články
Skryť Zatvoriť reklamu