O medveďoch, odsúdených a zločincoch

Expremiér Fico je zo svojej nedávnej vynútenej abdikácie zrejme ešte stále natoľko mimo, že aj jeho pokusy o žart sa končia nanajvýš trápnym tichom, prípadne sa obracajú priamo proti nemu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Najnovšie Fico nechcene pobavil svojou reakciou na výzvu organizátorov protestov Za slušné Slovensko, aby nový minister vnútra nebol nijako prepojený s jeho stranou Smer-SD. Prirodzene, že náš predseda túto požiadavku ignoroval a podujal sa Farskú so Šeligom trochu vyškoliť z pravidiel výkonu moci.

„Jednoducho, občianski aktivisti nemôžu nominovať a vyberať ministra vnútra SR. Na takúto zmenu by sme potrebovali významnú novelizáciu Ústavy SR,“ poznamenal Fico.

Potiaľto je to v poriadku a dokonca sa s tým dá súhlasiť. Žiaden volený predstaviteľ by si asi nenechal kibicovať do personálnych otázok od nevoleného občana bez politickej zodpovednosti, hoci má za sebou plné námestia.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Lenže Fico chce vždy viac. Preto sa neuspokojil s peknou prihrávkou od mladých študentov a namiesto nekompromisného smeča nasledovala – ešte krajšia prihrávka na druhú stranu siete!

„Ak by som trochu prehnal to stanovisko iniciatívy, tak by som skonštatoval, že v budúcnosti to budú možno odsúdení, ktorí budú menovať alebo vyberať ministra spravodlivosti, a možno medvede, ktoré budú vyberať ministra životného prostredia,“ zaklincoval Fico.

„Chvíle nechápavého ticha… ano, asi tak“ by to okomentoval Zdeněk Svěrák. Čo týmto celým prímerom, krívajúcim na obe nohy, chcel vlastne Fico povedať? Nepochybne to, že ministra vnútra vyberie Smer-SD a basta fidli. Hmmm…

SkryťVypnúť reklamu

Takže aby sme to pochopili správne. Aby medvede vyberali „svojho“ ministra životného prostredia? Ani nápad! Aby odsúdenci robili konkurz na „svojho“ ministra spravodlivosti? Ešte to tak! Ale aby predseda strany zarábajúci pre ňu milióny vlastnou hlavu, jeho nohsledi Robo a Jano, ktorí sa topia v miliónových úplatkoch, jeho hárem Troškových, Roškových, a janeviemešteakých Oškových, ktoré žijú z potu a krvi slovenských farmárov, a vôbec celá táto prehnitá mafia zvaná Smer-SD vyberala ministra vnútra? Hej, žiadny problém!

Inými slovami: mukli nemôžu vyberať ministra spravodlivosti ale zatiaľ ešte neodsúdení zločinci môžu pokojne vyberať ministra vnútra. A má niekto azda lepší návrh?

SkryťVypnúť reklamu

Súdruh Fico, už sa viac nesnažte o žarty. Nejde vám to, nikdy vám to nešlo a nikdy vám to nepôjde. Priznajte si to, skrátka nie ste ten typ. Napokon, pri štúdiu marxizmu-leninizmu sa veľa toho zmyslu pre humor na birmovaného zväzáka nenalepí. Vaše upotené pokusy o žarty ešte možno zožerú tie úbohé ženičky, čo ich začiatkom marca autobusmi zvážate na tie svoje „pasienky“, aby si vypočuli zopár tupých sexistických vtipov a ešte sa na nich zasmiali. My, čerstvo prebudení občania, máme na dobrý humor predsa len trochu vyššie nároky…

Daniel Borský

Daniel Borský

Bloger 
  • Počet článkov:  24
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Kto som? Na túto otázku asi najlepšie odpovie najväčší český básnik (minimálne) dvadsiateho storočia:Jde jaro do létaa léto do podzimuV kostýmu Hamletaa v mozku Hirošimu,strach krajem obchází,sešvagřen s beznadějíKrál chlastá se zlodějiv putyce nad hrázíNa prášek rozemnoumá váhání mé činyVždyť, kdo je onde mnouje vlastně někdo jinýZombie! Sen z morfia.Ve vodě obraz klamnýKdo jsem? Jen bezvýznamný,zatrpklý páriaTen druhý přebírávítězství, pocty, cenyMé já - je nevíraPůlkacíř, uřícenýz útěku před citem,před láskou, před pohodlímJeště se někdy modlímv tom příliš hlasitém,hrabivém očistciCo zbývá, moji páni?Pokorně přečíst si,tiše a bez reptání,rozsudek mlčeníA nad skleničkou rakijidál věřit na zázrakyUctivost, vážení Karel Kryl (*1944 †1994) Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
SkryťZatvoriť reklamu