Politici, budíček! Ďalšie K.O. od Kotlebu

Mal som si dnes možnosť prečítať list od Mariána Kotlebu adresovaný Prezídiu Policajného zboru. Niesom zástancom nejakých extrémistických riešení ani samotného Kotlebu, ale po udalostiach, ktoré sa udiali v osade pod Krásnou Hôrkou môžem len opäť raz povedať, ten Kotleba s nimi zasa vybabral. Páni policajti len vyfarbili neschopnosť svojich nadriadených a neschopnosť politikov.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

V už spomínanej žiadosti od Kotlebu sa píše, že jeho pozemky sú v katastri zapísané ako trávnaté plochy, no skutočnosť je v rozpore so stavom zapísaným v katastri. Aby sa vyhol pokute v zmysle § 25 zákona č. 220/2004 až do výšky 331 Eur, je jeho snahou obnoviť trávnaté porasty a zbaviť sa tuhého komunálneho odpadu a chatrčí, ktoré sa nachádzajú na uvedených pozemkoch. Policajnú ochranu žiadal kvôli nespkojným až agresívnym obyvateľom osady. Z Kotlebu sa stal teda akýsi enviromentalista a ľudomil? V skutočnosti išlo o šikovný ťah, ako na základe rozporu so zákonom zrovnať rómske osady a použiť policajnú ochranu, veď je majiteľom dotknutých pozemkov. Je to legitímne právo každého majiteľa, požiadať o ochranu na vlastnom pozemku. No sme na Slovensku. Policajný zbor sa zachoval ako sa zachoval. Nahnal tlupu policajtov a vybavené. Tak to bolo minule, tak to bude nabudúce, ale dokedy? Kotlebov plán mal hlavu aj pätu, lebo aj čierne skládky na území obce je povinný odstrániť jej zhotoviteľ a v prípade, že sa nevypátra, tak príslušné oddelenie životného prostredia v okrese na svoje náklady. V prípade Krásnej Hôrky bol majiteľ sám ochotný odstrániť rozpory v zákone a pozemky vrátiť do pôvodného stavbu. Takže je to celé na smiech cez slzy, ako s pánmi policajtami opäť vybabral a poukázal ako sa určitá skupina ľudí chráni za peniaze nás všetkých, napriek tomu, že nie je ochotná pridať ruku k dielu.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Policajný zbor mal samozrejme iný názor a chcel zabrániť potýčkam, prípadne krviprelievaniu. No nervozita ľudí rastie a ak sa problémy budú ďalej riešiť len napochodovaním obrnencov so psami a vodnými delami, o chvíľu bude na Slovensku oveľa oveľa viac extrémistov a ľudí, ktorí sa nebudú štítiť k nim pridať. Príkladom je aj predchádzajúci majiteľ Kotlebových pozemkov p. Szaniszlo. Beznádej a nečinnosť našich úradov ho dohnala až na pokraj, keď už nevdel na koho sa obrátiť. Keby štát vedel rázne pristúpiť k rómskemu problému a problému čiernych osád, potom by Kotleba a jeho prívržneci nikoho nezaujímali, obyčajný človek by sa obrátil na úrady. No to je možné možno tak vo Francúzsku a nie na Slovensku.

Skryť Vypnúť reklamu

Áno, búranie osád rómsky problém nevyrieši, to je pravda. A už vôbev nie spôsob ako ho prezentuje Kotleba. Veď on dopredu vedel, že ho policajti zastavia a nedovolia mu zbúrať ani len piaď územia. No napriek tomu sa môže usmievať, že zasa zasadil tomuto štátu zdrvujúce k.o. Média tým žili, politici rovnako a ľudia sú rozhorčení. Dosiahol, aby sa na problém ukázalo a prezentoval svoju filozofiu. A čo štát? Vraj pripravuje veľkú rómsku reformu. No bojím sa, že naďalej budeme platiť podobné policajné zásahy ako boli v Krásnej Hôrke a naďalej sa nič neurobí. Každý má právo bývať, pracovať, aj Rómovia v osade pod Krásnou Hôrkou, ale musia rešpektovať súkromné vlastníctvo, tak ako žiadajú rešpektovať oni to svoje.

Skryť Vypnúť reklamu

Takže páni politici budíček. Je najvyšší čas. Lebo Vás čoskoro zobudíme my všetci.

Tomáš Bosák

Tomáš Bosák

Bloger 
  • Počet článkov:  391
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Narodený na východe, ale žijúci ako inak na západe. Vyštudovaný historik, ale pracujúci v štátnej správe. Milujem futbal, ale zmeškal som prvé tréningy. Život plný zvratov. Zoznam autorových rubrík:  ŠportPolitikaHistóriaKultúraNezaradené

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu