Tunel Branisko, o jeho financovaní by už vedeli čo to povedať aj vo Švajčiarsku. Pri financovaní SDKú sa spomína firma so sídlom v Londýne prepojená na daňové raje. Firma z konzorcia Sky Toll Ibertax mala podľa vyjadrenia Dzurindu prepojenie na Cyprus. Unikátna garážová firma Interblue Group so sídlom v USA, ktorá sa "postarala" o naše emisie. Okrem týchto známych prípadov sa predsa sprivatizovala polovica Slovenska. SPP, Slovenské elektrárne, Slovenské telekomunikácie to sú len najznámejšie z predaných podnikov.
A naši politici tvrdia a tvária sa, že oni nemajú peniaze na zahraničných účtoch? Možno účty naozaj nemajú, ale majú rovno vytvorené firmy v daňových rajoch ako sú Cyprus, Bermudy, emiráty na Blízkom východe. Do týchto firiem tlačia svoje peniaze získané pomimo svojho štandardného platu. To, že sa ministerstvo financií snaží tlačiť na Cyprus, aby nám ponúkol informácie o schránkových firmách, je chvályhodné. Ale bude ten zoznam firiem verejný? Alebo len najprv prejde cenzúrou, vyškrtajú sa známe mená politikov a potom sa zoznam zverejní. Cyprus je len jedna zo stoviek podobných destinácií, keď nebude Cyprus, budú iné krajiny, iné daňové raje.
Otázka položená pre politikov, či majú účty v zahraničí, je dosť ústretová otázka a zbytočná. Je potrebné sa rovno opýtať, koľko peňazí majú v zahraničí a za čo provízie a úplatky dostali.