Aj európske milenky požadujú kvóty (fikcia)

Federácia európskych mileniek (FEM) sa rozhodla vyjadriť plnú podporu chystaným kvótam, ktoré sa majú týkať povinného zastúpenia žien v dozorných radách firiem, tak ako to navrhuje eurokomisárka pre spravodlivosť Redingová.  Potvrdila to na včerajšom brífingu v Bruseli Ulrike Steinová, podpredsedkyňa FEM, ktorá má vo svojom portfóliu agendu sociálnej spravodlivosti tejto federácie. Podľa jej vyjadrenia, môžu kvóty pre ženy v dozorných radách výrazne zlepšiť hospodárenie firiem a priniesť do nich „zdravý ženský nadhľad“, ktorý môže obrusovať prípadné spory v inak mužskom zložení dozorných rád.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

„Sme presvedčené“ vysvetľuje Ulrike Steinová (neformálne zvaná aj Ginger), „že pre našu federáciu budú pripravované kvóty výzvou a súčasne aj príležitosťou. Doteraz to bolo tak, že ak chceli členovia dozorných rád využiť dámsku spoločnosť, museli si ju platiť z vlastného vrecka alebo z čiernych fondov firmy. V prípade, že sa naše členky stanú oficiálnou súčasťou dozorných rád, budú za to poberať legálnu mzdu. To výrazne zvýši sociálnu inklúziu a aj sociálne zabezpečenie. Súčasne to štátu prinesie vyššie odvody, dane a obmedzí to šedú ekonomiku, čo je plne v súlade s európskou iniciatívou boja proti daňovým únikom.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Výdavky na naše mzdy budú daňovo uznateľným nákladom, čo prinesie väčšiu transparentnosť do účtovníctva firiem. Výhodou je aj to, že členky našej federácie nepotrebujú zdĺhavé zaškolenie, kedže sa neplánujú miešať do reálneho riadenia firiem. To v konečnom dôsledku firmám výrazne ušetrí náklady. Mohlo by to byť „win-win“ riešenie, z ktorého by profitovali všetky zúčastnené subjekty. Nepochybujeme, že tento krok výrazne prispeje k tomu, aby sa Európska únia stala najkonkurencieschopnejšou a najdynamickejšou znalostnou ekonomikou, schopnou udržateľného hospodárskeho rastu a s väčšou sociálnou súdržnosťou, ako to vytýčila Lisabonská stratégia 2010 a stratégia Európa 2020“ uzatvára Ulrike „Ginger“ Steinová.

Skryť Vypnúť reklamu

„Nie som si istá, či je táto iniciatíva FEM tým, čo sme pôvodne zamýšľali, ale zatiaľ sa tejto podpore zavedenia kvót nebránime“ reagovala hovorkyňa tímu európskej komisárky Redingovej. „Dôležité je, aby boli kvóty pre ženy v dozorných radách prijaté, a až potom sa budeme zaoberať konkretizáciou vykonávacích predpisov“.

Federácia európskych mileniek (FEM) je zastrešujúca organizácia pre všetky milenky pôsobiace v Európskej únii a eurozóne. Priamo v Bruseli pôsobí lobistické stredisko FEM s názvom EroUnion, v ktorom pracuje niekoľko stoviek členiek. Venujú sa každodennej lobistickej a konzultačnej činnosti, pričom si pochvaľujú ústretovosť väčšiny pracovníkov európskych štruktúr. „So zbytočnou byrokraciou, papierovaním, či nepriateľským postojom sme sa zo strany euroinštitúcií a ich úradníkov prakticky nestretli“ dodala na záver brífingu Ulrike „Ginger“ Steinová.

Roman Brandšteter

Roman Brandšteter

Bloger 
  • Počet článkov:  148
  •  | 
  • Páči sa:  4x

Člověk nemá zestárnout, dokud nezmoudří. (JW) ....... Cesta do pekla je dláždená tými najlepšími úmyslami. (anonym) ...... O mne: Introvert uprostred úžasne zaujímavého a súčasne trochu desivého sveta. Zoznam autorových rubrík:  SpoločnosťEurópska úniaNezaradenéFikcie a imaginácie"Rukoväť modernej ľavice"

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu