Nobelovkárom ľahko a rýchlo (z nuly na päť miliónov za jeden deň)

Bolo, že to ponosovania na skutočnosť, že žiadny Slovák v tisícročnej histórii nášho národa nikdy nezískal Nobelovu cenu. A tu zrazu, za jediný deň sme poskočili z nuly na päť miliónov. To je úžasný posun vpred. Nemali sme dlho nič, a tu, ľaľa, je každý z nás nobelovkár. Už ani Július Satinský nemôže povedať: Slováci, ktorí ešte nemajú Nobelovu cenu, nech sa hlásia u súdruha Žinčicu. Už sa netreba nikam hlásiť. Už ju máme všetci, do jedného.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Áno, bez Európskej únie by sme to asi nedosiahli, ale je to úspech na celej čiare. Sme mierotvorcovia a máme to čierne na bielom. Dostali sme cenu v rovnom a férovom boji. Američania, Ázijčania, či Afričania, všetci dostali na frak. Oni síce majú sem-tam nobelovkárov, ale v absolútnych počtoch na nás zďaleka nemajú. My, Európania, ju totiž máme všetci a nikto nám ju už nikdy nevezme.

Pravda, treba trochu poľutovať Chorvátov, tí vyšli, chudáci, naprázdno. A pritom boli tak blízko. Chýbal im povestný kúsok šťastia. Mohli mať všetko, ale majú prázdne ruky. Aj viacero ďalších európskych národov a národností vyšlo naprázdno. Asi sa v mierotvorbe málo snažili. Nedá sa nič robiť, musia sa v budúcnosti usilovať viac. Ak budú chcieť, môžeme im dať cenné rady, ako sa Nobelova cena získava. O tieto cenné rady sa radi podelíme s každým, aj s Nórmi, či Švajčiarmi. Aby si uvedomili, že peniaze, banky alebo zemný plyn nie sú všetko. Aj celému ostatnému svetu poradíme, ako na to. Keď bude mať Nobelovu cenu každý občan tejto planéty, vtedy bude všetko tak ako má byť.

Roman Brandšteter

Roman Brandšteter

Bloger 
  • Počet článkov:  148
  •  | 
  • Páči sa:  4x

Člověk nemá zestárnout, dokud nezmoudří. (JW) ....... Cesta do pekla je dláždená tými najlepšími úmyslami. (anonym) ...... O mne: Introvert uprostred úžasne zaujímavého a súčasne trochu desivého sveta. Zoznam autorových rubrík:  SpoločnosťEurópska úniaNezaradenéFikcie a imaginácie"Rukoväť modernej ľavice"

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu