Prázdniny klopú na dvere, prestavujeme najkrajšie pláže Európy

Dovolenkové obdobie sa blíži a my vám chceme priblížiť to najkrajšie zo sveta pláži. Predstavujeme niekoľko najkrajších pláži v Európe, ktoré sú niečím výnimočné... Aj napriek tomu, že je veľmi zložité, určite si vyberiete

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Pridajte sa do našej FB skupiny, kde nájdete množstvo informácií k cestovaniu - www.FACEBOOK.com/GROUPS/CestujemeSvetomKadeTade/, kde si rovnako môžete zdielať svoje názory, fotky, skúseností... Alebo do FB fanPage: www.FACEBOOK.com/CestujemeSvetomKadeTade/.

• Pláž CALA LUNA, Sardínia, Taliansko

Zátoka na východnom mpobreží Sardínie, ktorej vládnu skalnaté vápencové útesy s jemným bielym pieskom je veľkým a silným lákadlom pre všetkých turistov! Orek útesov môžete vidieť a nájsť miesto na príjemný tiež v podobe jaskýň a buných, rozrastených olenadrových lesov. Nachádza sa na polceste medzi územiami Baunei a Dorgali.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

• Pláž MARASUSA, Kalábria, Taliansko

V Kalábrií je množstvo krásnych pláži s bielym pieskom a tyrkysovým morom, ale Marasusa v mestečku Tropea je niečo nvýnimočné, ádherné. Pláž je považovaná za najkrajšiu, aj preto, že nad plážou sa týči strmý útes, čo dotvára tejto pláži ďalší bonus. Rozprestiera sa medzi zálivom Gioia Tauro a Sant´Eufemia. Na túto pláž stačí málo písmen, ale o to väčší je záujem ju je vidieť na vlastné oči.

• Pláž RABBIT (SPIAGGIA DEI CONIGLI), Sicilia, Taliansko

Krátka, iba 150 metrov dlhá pláž je chránená pred vetrom, pretože ide o malú zátoku s priezračným morom. More tu je veľmi plytné, hlbšiu vodu nájdeta až po viacej ako 100 metroch. Prístup k zátoke je pomerne zložitý

SkryťVypnúť reklamu

• Pláž LE BOMBARDE, Sardínia, Taliansko

• Pláž LIDO DI NOTO, Vendicari, Taliansko

 Pláž leži v meste Noto, zapísanom do UNESCA, v ktorom je národný park Vendicari s najväčším prírodným kaňonom Gola Cava Grande. V okolí je aj známa sopka Etna.

• Pláž KSAMIL Islands, Albánsko

Ksamil je nielen pláž, ale aj mestečko neďaleko hraníc s Gréckom. Majú krásne pláže a v mori sa nachádzajú aj tri ostrovčeky, ktoré poskytujú romantiku a súkromie.

• Pláž APELLA, Karpathos, Grécko

Menšia pláž rozdelená na dve časti skalnatým výbežikom s azúrovým morom. Jedna časť s bielym pieskom a jemnými bielymi kamienkami, druhá so skalami. Pláž nieje veľmi dlhá, pretože má okolo 500 metrov. Okolo pláže môžete vidieť samú zeleň na kopcoch. K pláži je možné sa dostať autom a zaparkovať iba pár metrov od pláže.

SkryťVypnúť reklamu

• Pláž MYRTOS, Kefalónia, Grécko

Jedna z najkrajších pláži nielen Grécka, ale aj Eúropy, či sveta je práve Myrtos s tyrkysovým morom a bielymi kamienkami. Pláž, ku ktorej sa viete dostať autom cez úzku cestu sa nachádza na severnej časti ostrova. Dostanete sa k nej z pomerne vysokého bodu, z ktorého je nádherný výhľad nielen na pláž, ale aj okolie. Zaujímavosťou je aj jaskyňa, ku ktorej sa dostanete z pevniny, ale aj z mora. Keď budete na ostrove Kefalónia tak túto pláž si nenechajte újsť, zoberte auto a budete očarení! Čo by ste tu mohli ešte vidieť? Tak ako v celej Kefalónií tak aj na útesok pod plážou Myrtos.

SkryťVypnúť reklamu

• Pláž ELAFONISI, Kréta, Grécko

Tyrkysovo krásne more, piesok sfarbený ružovkasta, ale aj upravená pláž so slnečníkmi, snack barom a rovnako krásny výhľad na horský masív, taká je Elafonisi. Výhodou sú nielen slnečníky a ležadlá, ale aj sprchy a šatni v blízkosti parkoviska. Pláž sa nachádza na juhozápadnom cípe ostra Kréta, niečo cez 75km od mesta Chania. Môžete tu vidieť piesočnatý útvar o veľkosti 400 x 500 m, kde hĺbka vody je od 40 do 120 cm, ktorý spája pevninu a ostrovček.

• Pláž BALOS LAGOON, Kréta, Grécko

Na Kréte ešte chvíľu ostaneme, aby sme mohli vidieť azúrovú lagúnu s jemným pieskom, niečo čo môžete vidieť ja v Karibu. Lagúna ma priemier zhruba 450-500 metrov a je uzatvorená skoro zo všetkých strán. Ak idete autom, musíte najskôr prejsť celý poostrov Gramvouosa, ktorý vás povedie k parkovisku s občerstvením, odtiaľ to je 1300m priamo k lagúne. Na pláži Balos nenájdete žiadny tieň, okrem taverny, ktorá je na jednom konci pláže.

• Pláž NAVAGIO, Zakyntos, Grécko

200 metrov široká romantická pláž obkolepená vápencovými útesmi sa nachádza na severozápade ostrava Zakyntos. Je fotogenickou plážou, ku ktorej sa dostanete iba loďou! Ak sa teda vyberiete tak musíte návštíviť mesto Laganans alebo prístav Porto Vromi, odkiaľ ľode plávajú. Na pláži môžete vidieť trosky pašeráckej lode, ktorá tam stroskotala v 80. rokoch 20. storočia. Platí, že ak do Zakyntosu tak určite aj na pláž Navagio, kde si môžete zaplávať v priezračnej vode.

• Pláž CALA ACCIARINO, ostrov Lavezzi, Francúzsko

Na ostrove Lavezzi nájdete pláž s priezračným morom, jemným pieskom, malými zátokami a najmä kľudom. Okrem oddychu a leňošenia na pláži sa môžete poprechádzať, rovnako si môžete sadnúť do lode a preskúmať okolie, súostrovia ako sú ostrovy Piana, Ratino, či Cavallo.

• Pláž RONDINARA, Korzika, Francúzsko

Pláž sa nachádza presne v strede Porto-Vecchio a Bonifacio. Pláž je ideálna na rodinnú dovolenku, pretože je je plytká a bezpečná aj pre menšie deti.

• Pláž HENDAYE, Hendaye, Francúzsko

Na krajnom juhozápade Francúzska leží mesto Hendaye s priľahlou plážou - Hendaye. Piesok, okolité skalnaté útesy a krásny výhľad na pobrežie a španielske Pyreneje robia z pláže jednou z tých naj. Mestečko Hendaye je vyhľadávaným letoviskom a aj preto na tejto pláži nájdete množstvo turistov, ale vyhľadávaná je najmä pre surfistov.

• Pláž PALOMA, Cap Ferrat, Francúzsko

Pod mestečkom Saint Jean v plytkej zátoke obkolepenj zeleňou je pláž Paloma s krištáľovo čistou vodou a možnosťami potápania. Oblasť Cap Ferrat je považovaná za jedno z najbohatších miest v Európe, pretože už belgický kráľ Leopold II. tu začal s výstavbou krásnych veľkých víl. 

• Pláž CALA MACARELLA a MACARELLETA, Menorca, Španielsko

Iba 14 km od mestečka Ciutadella de Menorca, v západnej časti južného ostrova Menorca nájdete najkrajšiu pláž - Cala Macarella, ktorá sa skovávam medzi strmými vápencovými skalami a píniovými hájmi. Pláž s bielym pieskom, skalami, zeleňou a zázračným, priezračný, ale aj kľudným morom je dôkazom uzavretej zátoky. Ak sa chcete dostať k ešte krajšej, Cala Macarelleta tak sa musíte prejsť po pláži a cez sklay sa dostať práve k nej.

• Pláž CALO DEL MORO, Malorka, Španielsko

Nádherná prírodná pláž, ktorá sa nachádza na juhovýchode ostrova Malorka, asi 7 km od mesta Santanyi je jednou z najkrajších na tomto ostvore. Krištáľovo čistá voda a úžasna farba tyrkysu s nieľkokými kameňmi do tvára pláži romatický charakter, ktorý však v letných mesiacoch je preplnený turistami. Pláž je asi kilometer od najbližšieho parkoviska po úzkych skalnatých chodíkoch.

• Pláž CALO DES MORO, Malorka, Španielsko

Jedna z najkrajších pláži s jemným pieskom na ostrove Malorka, nachádzajú sa 6 km od Santanyi v juhovýchdnej časti ostrova. Pláž nieje dlhá (iba 30 metrov) a široká (iba 15 metrov), ale je nádherna a tým, že ju obkolepujú z oboch strán útesy tak pôsobí veľmi romanticky, priam až filmovo. Pláž býva často preplnená turistami, preto odporúčame vyhnúť sa víkendom, alebo potom na pláž prísť v skorších hodinách.

• Pláž PLAYA LA GONCHA, San Sebastian, Donostia

Ak máte radi krásne pláže v meste tak toto je jedna z nich, aj s množstvom turistov. Mestská pláž s promenádou a obchodíkmi, barmi, reštauráciami. Pláž je 1350 metrov dlhá s čistým pieskom, jej výhodou je poloha v meste San Sebastian. 

• Pláž PLAYA DE LAS CANTERAS, Kanárske ostrovy, Španielsko

Ďalšou mestkou plážou, v meste Las Palmas je práve piesočnatú pláž Las Canteras, ktorá má priblížne 3 km. Počas celého roku si tu môžete užiť kľudné more, kľud, či príjemnú klímu. Ak hľadáte krásnú pláž, pri nej množstvo kaviarní, reštaurácií, či barov tak ste na správnom mieste v správnom čase.

• Pláž PLAYA DE SES ILLETES, Formentera, Španielsko

Práve túto pláž, Playa de ses Illetes zvolili turisti v roku 2018 za jednu z najkrajších! Dĺžka pláže s bielym pieskom a tyrkysovým morom je 450 metrov. Na pláži nájdete aj tri reštaurácie, takže o hlad či smäd je vždy postarané. Pláž je súčasťou prírodnej rezervácie.

• Pláž PRAIA DA ROCHA, Portugalsko

Jedna z najkrajších piesočnatých pláži Portugalska leží pri meste Portimăo v regióne Algarve, ktorá je dlhá 2 km. Pozdĺž pláže sa tiahnu skaly rôznych útvarov a tvarov s červeným nádychom. Ak by sme mali preložiť doslovne názov tak zsitíme, že znamená "Pláž pri skale". Nakoľko ide o pláž v mestečku, nájdete tu možnosti stravovania, pitného režimu, športov a v nočných hodinách aj rušného života.

• Pláž PRAIA DA ORUA, Portugalsko

Pod kopmcom v mestečku Oura nájdete zlatistý piesok a krásnu 2 kilometrovú pláž, ktorú lemuje promenáda s kaviarničkami, reštauráciami a rušnými barmi. Pláž vedie až k susednej pláži, Praia dos Olhos d´Aqua. 

• Pláž PRAIA DA COVA REDONDA, Portugalsko

• Pláž BERLENGA ISLAND, Portugalsko

• Pláž PRAIA DA FALESIA, Albufeira, Portugalsko

Jedno z najvyhľadávanejších stredísk a pláži v Portugalsku, asi 40 km výhodne od mestečka Faro. Ak sa vyberiete z letoviska Albuferira východne zhruba 10 km, natrafíte na dlhú piesočnatú pláž, ktorá vás hneď osloví a z diaľky upúta. Máte možnosť vidieť útesy rôznych tvarov a ich biele, červené, červenohnedné sfarbenia.

• Pláž PRAIA DONA ANA, Lagos, Porgulasko

• Pláž ZLATNI RAT, Brač, Chorvátsko

Pláž blízko mestačka Bol o dĺžke 630m je okruhliakovou a vyvráca predstavy o piesočnatej pláži tohto trojuholníkového tvaru pláže. Niekedy je možné vidieť špic trojuholníka vpravo, niekdedy vľavo, čo závisí od prúdenia mora. Počas letných mesiacoch je vyťažená a stretnete tu množstvo turistov. Na ostrov Brač sa môžete dostať loďou napríklad z Makarskej riviéri a odtiaľ 20 minútovoch prechádzkou po upravenom chodníku.

• Pláž STINIVA, ostrov Vis, Chorvátsko

Romantická zátoka Stiniva (chránaná prírodná pamiatka) v blízkosti miesta Marinje Zemlje je považovaná za najkrajšiu na ostrove, pretože je to úkaz zrútenia stropu rozľahlej jaskyne s kombináciou priezračného mora a bielych okruhliakov. Skaly pod hladinou sú lákadlom najmä pre nadšencov potápania. K zátoke sa viete dostať loďou, alebo prechádzkou po strmom chodníku za cca 20 minút. Výhodou zátoky je taverna , kde si môžete niečo zajesť, zapiť a nájsť úkryt pre slnkom.

• Pláž RAJSKA PLAŽA, Rab, Chorvátsko

Na severe ostrova Rab, v zátoke Lopar nájdete to čo hľadáte, jednu z najkrajších pláži Chorvátska - Rajskú pláž. Pozvoľný vstup do mora s jemným pieskom je najmä pre rodiny s deťmi. 

• Pláž VELLEVUE, Dubrovník, Chorvátsko

Pláž s drobnými kamienkami s pieskom pri sklanatých útesoch, ktoré v popoludňajších hodinách vrhajú na pláž tieň. Ak ste vyhľadávačmi slnka tak musíte prísť v doobedňajších hodinách, aby ste si ho užili. Pláž nájdete v krásnej zátoke Gorica.

• Pláž PUPNATSKA LUKA, ostrov Korčula, Chorvátsko

Na juho ostrova Korčula, oproti ostrovu Lastovo a neďaleko mestečka Pupnat nájdete zátoku a v nej kamienkovú pláž, miestami až skalnatú. Ide o menej rušnú pláž, kde si môžete oddýchnúť, relaxovať a chytať bronz v pokoji.

Branislav Škorec

Branislav Škorec

Bloger 
  • Počet článkov:  5
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Cestujeme Svetom Lacno. Informujeme o lacných letenkách, ubytovaní, dovolenkách po celom svete, ale informujeme aj rôznych akciách, letoviskách, letiskách či mestách s užitočnými radami pre všetkých. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
SkryťZatvoriť reklamu