Sorošove Majdany

Keby každému Slovákovi niekto platil za každý problém, ktorého už má plné zuby, položila by túto vládu inflácia nie prevrat...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

20 september 2017, New York, Piata avenue. George Soroš sa v tento deň aktívne neangažoval na štátnom prevrate v tejto republike. Tak ako aj 21-ho septembra. Tak ako aj 22-ho. Tak ako sa neangažoval počas protestov za slušné Slovensko. Tak už si priznajte, že si za to môžete sami.

Pán Blaha, dajte už pokoj s Vašou Amerikou. Nikto tu neorganizuje žiadne majdany. Chápem, že máte teplé miestečko v Smere a bojíte sa o neho. Nič iné neviete, tak aspoň robíte facebookovú kampaň. Dúfam, že Vám za to Smer a Rusko aspoň dobre platia. Ja by som sa zadarmo tak strápňovať nedokázal.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pán Harabin, reči o národe? O suverenite? Veď Vám ide len o seba. Vaša kariéra v súdnictve osciluje medzi krádežami a vendetami voči ľuďom čo Vás za ne kritizovali. Ste síce aj vulgárny, arogantný a klamete, ale to beriem iba ako také bonusy. Sudcovia majú byť elitou, nie jelitom.

Páni zo Smeru-SD, to ako nechutne zavádzate ľudí o kauze pána Kisku je vrchol. Chápem, že to je osobné, ale to fakt? Mám pocit, že ste ochotní znefunkčniť a spochybniť všetko v tejto krajine, len aby Fico ukázal Kiskovi. Ústavný súd? Zodpovednosť voči občanom? Chrbtica? Neznáme pojmy.

Týmto „politikom“ sa podarilo upevniť v ľuďoch absolútnu nedôveru v štát. Čo i len zmienka o kauzách pána Kisku alebo pána Štefunka aktivuje reflex „všetci sú takí istí, veď všetci kradnú!“. To, že obrazy o týchto kauzách sú buď neúplné, nepresné alebo úplne nepravdivé sa už nikomu zisťovať nechce.

SkryťVypnúť reklamu

Títo egomaniaci však rozohrali hru, ktorá rýchlo omrzí. Nenávisť a hnev nikdy ľuďom nevydržia dlho. Strašiť môžete čím chcete, ale skôr či neskôr sa to prevalí. Migranti nechodia a dlažobné kocky nikde. Reálne problémy sa však kopia a nikoho nezaujíma či za to môže Radičová alebo Dzurinda.

Slováci už totiž vedia, že inde je aj lepšie. Že diaľnica sa dá postaviť, a že politici vedia aj odstúpiť. Že vláda vie byť naozaj sociálna, a že novinári, učitelia, doktori a mnohí ďalší nemusia živoriť. Skrátka sme pochopili, že politici a štát majú slúžiť občanom, nie naopak.

Ja som však optimista. Som z generácie nepoškvrnenej Mečiarom, komunizmom alebo čímkoľvek iným. Viem ako dokážu ľudia bojovať za spravodlivosť a viem ako dopadnú takí ako ste vy. Neučia nás v škole síce veľa dejepisu, ale aj z toho mála je jedna vec zrejmá. Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.

SkryťVypnúť reklamu

Nikto si nebude pamätať nejaký Smer, Blahu, Harabina alebo Mečiara. Na posledných dvoch sme už aj skoro zabudli. Ale všetci si zapamätáme ako sa celé Slovensko postavilo za dvoch mladých ľudí, ktorí zomreli pre pravdu. Ako sa občania sami vzopreli bezpráviu, keď politici zlyhali.

Nepotrebujeme Vaše reči o suverenite aby sme boli na seba ako na národ hrdí.

Tak si láskavo vaše reči o Sorošovi strčte za klobúk.

Lebo nám už naozaj stačilo.

Sebastián Bražina

Sebastián Bražina

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  36
  •  | 
  • Páči sa:  3x

Študent plný rozhorčenia, nespokojnosti a nádeje. Ešte neviem čo budem, ale verím, že cez písanie objavím niečo zmysluplné. Zoznam autorových rubrík:  Taje internetuDianie politickéDianie spoločenskéSúkromné výlevy

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu