Slovenská "apokalypsa"

Hľadám Goliáša, ktorého by som porazil, aby som oslobodil Slovensko. To isté Slovensko, ktoré mi počas môjho hľadania bolo ukradnuté spod nosa...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Voľby 2020

„Tieto voľby budú naozaj dôležité!“ Keby len tieto...

Dvaja ľudia museli byť zavraždení a ich vražda medializovaná, museli byť odkryté podvody na národnej úrovni a korupcia hodná hlbokého socializmu, aby som konečne pochopil, že voľby  dôležité.

Tí čo hádzali kamene do ľudí na vlakovej stanici a fetišizujú Tisa, Macha a Hlinku dnes sedia v parlamente. Keď vidím na ulici skupinu vyholených náckov, so smiechom hovorím kamarátovi nech nerobí žiaden očný kontakt. Oni ma, tiež zo srandy, zmlátia, nafotia a odídu. Až vtedy pochopím, ako veľmi sú voľby dôležité.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nečakám však, že hodím lístok do urny a spasím svet. Nespasím. Chce to trpezlivosť a najmä rozvahu. Slovensko hnilo až príliš veľa rokov. Voľby sú dôležité, ale nekončí to nimi. Snáď nehodím do urny spolu s lístkom aj všetko odhodlanie a entuziazmus...

Tichá voda...

Mám pocit, že posledné roky iba čakáme na niečo veľké, na akúsi "apokalypsu". Celý národ je v neustálom očakávaní, že teraz to príde a budeme musieť bojovať. Ale čo príde? Ušlo mi niečo?

Bojím sa, že ak vyhrá Kotleba alebo Harabin, tak táto krajina sa rozpadne. Ako keby boli nejakí vizionári alebo zapálení bojovníci s presnou predstavou dystópie, ktorú zavedú! Dovolím si tvrdiť, že si chcú „iba“ nakradnúť.

SkryťVypnúť reklamu

Vidím reportáž o ukradnutom milióne a idem ďalej. Počujem o nejakom úplatku pre nejakého ministra a povzdychnem si. Prebehnem stovky článkov a sotva ich vnímam. Potom príde Gorila alebo výpoveď Petra Tótha a tvárim sa prekvapene, že mi niekto ukradol Slovensko.

Ľudia ako Kočner nie sú kúzelníci. Sú prefíkaní, odhodlaní a urobia pre seba všetko. Na úkor kohokoľvek. Za jeho zločinmi však nevidím génia, vidím tam ľahostajnosť a apatiu jeho okolia. Prispôsobiví sudcovia, prokurátori a politici sú vizitkou spoločnosti. A ja stále čakám na tú obrovskú kauzu, na vyvrcholenie zla, proti ktorému konečne vyrazím odvážne do boja!

SkryťVypnúť reklamu

Zlo si zatiaľ pomaličky rastie, prerastá mi cez hlavu, až kým si ho nevšimnem a nezačnem konať. Hádžem za to vinu na niekoho iného a dokonca mám aj tú drzosť byť prekvapený...

Ocením prácu mŕtveho novinára, robím z neho martýra. Ocením prácu živého novinára, som zaujatý. Vyberiem si stranu na základe programu a expertov, som liberál s vymytým mozgom. Ale prečo nie som hrdý Slovák?

Sebastián Bražina

Sebastián Bražina

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  36
  •  | 
  • Páči sa:  3x

Študent plný rozhorčenia, nespokojnosti a nádeje. Ešte neviem čo budem, ale verím, že cez písanie objavím niečo zmysluplné. Zoznam autorových rubrík:  Taje internetuDianie politickéDianie spoločenskéSúkromné výlevy

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

711 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu