Radosti čerstvého manžela

Manželstvo je vraj pre chlapa strašná vec. Ja si dovolím nesúhlasiť, keďže som na ňom našiel aspoň tri nesporné výhody.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)
Obrázok blogu

Minuli mi prvé štyri mesiace manželského zväzku. To je dôvod, pre ktorý si dovolím označiť samého seba za mladomanžela a zároveň mať odvahu trošku hodnotiť.

Pochopiteľne, manželstvo je náročná vec, veď žijete s ďalším človekom. A čo je horšie, žijete s ním stále! Iste pokiaľ ste si vyberali svedomito, tak je to skôr výhoda ako problém. Ja som si vybral mimoriadne svedomito, takže všetko je v pohode. (Keby náhodou čítala manželka.) A všetky tie ostatné výhody!

Prvou a nesporne najväčšou výhodou je vešanie prádla, ktorého som sa konečne mohol vzdať. Dokonca niekde hlboko v duši mám pocit, že sa môj názor na manželstvo zmenil presne kvôli tomuto. Znie to banálne, ale vešanie prádla na balkóne je pre človek s takmer dvomi metrami výšky skutočne nadľudský výkon. Jedna šnúra sa vám zarezáva do čela, druhá sa vás snaží obesiť a na tretiu sa pokúšate zavesiť košeľu (ktorá má byť zapnutá? rozopnutá? rukávy hore alebo dole? Proste raketová veda.). Po takýchto útrapách stretnete ženu o hlavu nižšiu, ktorej navyše vešanie prádla vôbec nevadí. Poviete si, že to je osud a samozrejme, takú šancu si nenecháte ujsť.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ďalšia výhoda je nesporne spojená s tou prvou. Domáce práce vám nevoňajú, ale v rámci férovosti vám pripadne umývanie záchodu. Bohumilá činnosť. Do uší si pustite skvelú hudbu, takže do miestnosti vbehnete s Domestosom, tanečnými pohybmi a odhodlaním. Fľaša čistiaceho prostriedku sa vám vyšmykne z ruky, tanečné pohyby sú obmedzené priestorom a odhodlanie tiež opadne. No nič, dáte sa do práce, míňate jednu utierku za druhou a až tesne pred koncom si uvedomíte, že záchod umývate utierkami určenými na nábytok s extra dávkou vosku. Je to jednoducho veľká výzva. Misa sa leskne a vy sa už len modlíte, aby sa po tom vosku vaša drahá polovička nezošmykla rovno na kúsok zeme, na ktorý ste zabudli a preto je stále špinavý. Že prečo je to výhoda? Spoznáte lepšie samého seba, pochopíte, že zdvíhanie dosky je vlastne celkom dobrý nápad a tým utužíte vzťahy s milovanou ženou.

SkryťVypnúť reklamu

Nespornou výhodou je varenie. Vaša drahá nielenže varí skvele, ale aj rada. A mimoriadne rada vyrába šaláty a experimentuje. Prídete domov z práce, vo vzduchu je úžasná vôňa, mokré veci sa sušia, záchod leskne. Takto si predstavujete raj. Bohužiaľ šalát je pomiešaný z priveľmi rôznych vecí pred čím vás varuje už mierne neistý a ospravedlňujúci sa pohľad. Najete sa do prasknutia, pretože po zdvorilom ochutnaní a komentári, že práve teraz na to chuť nemáte, nájdete v chladničke tridsať deka tlačenky. Funguje to pochopiteľne aj naopak. Navaríte brutálne, ale naozaj brutálne jedlo, chcete servírovať, ale to nemôžete, lebo by ste náhodou naložili priveľa. Aj tak cítite spokojnosť so svojim výkonom, pretože steaky, mätovo-pomarančová omáčka a delikátne zemiaky s oregánom sa vám neskutočne podarili. Vidno, že žene sa už zbiehajú slinky. Teda si naloží, k tomu miska cvikle, kus kečupu a kyslé uhorky. S úsmevom človeka, ktorému práve padla skriňa na palec, si poviete, že veď ak jej to tak chutí viac...

SkryťVypnúť reklamu

Viem, že zopár len málo významných výhod akými sú vzájomná podpora, láska, teplo domova a podobne som vynechal, ale to by aj tak nikoho nezaujímalo.

Aha, ono som tým vlastne chcel povedať jedno veľké ďakujem svojej manželke, na ktorú práve čakám doma v pustom priestore nášho bytu. Ale niet sa čoho báť, každú chvíľu príde a všetko sa tu rozžiari.

Ešte stihnem umyť záchod, chlapi, bežte aj vy.

Juraj Brenišin

Juraj Brenišin

Bloger 
  • Počet článkov:  35
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Sem tam mám (možno mylný) pocit, že mám, čo povedať. Zoznam autorových rubrík:  Pondelok, ja nevstávam.Cyklus o osudochKoberecSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

278 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

722 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu