71,55 % z nás ho nevolilo.

„Čo ťa nezabije, ťa posilní!" Vždy, keď mi je najhoršie, takto sa snažím utešiť.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (12)

 Človek musí myslieť pozitívne, inak by neprežil. To platí všeobecne a i práve teraz. Život ide ďalej a preto len krátka poznámka k voľbám.
 
Počas celého priebehu volebnej kampane som neustále počúval z úst oboch kandidátov Ivana Gašparoviča a Ivety Radičovej, že Slovensko potrebuje prezidenta, ktorý bude spájať. Spájať čo ? No politikov a politické strany naprieč celým spektrom, pravicu a ľavicu.

Kto vie, ako by dopadli voľby, keby pani Radičová prezentovala verejnosti iný názor. Konkrétne ten, ktorý vyslovil jej podporovateľ Martin Bútora v jednej z televízií kde povedal, že Slovensko naopak teraz potrebuje prezidenta, ktorý by podporil názorovú odlišnosť a vytvoril mocenskú protiváhu súčasnej vládnej moci. A prečo ? Lebo je v záujme úspešného riešenia krízy, nachádzania lepších riešení, čiže v prospech občana, aby sa brali do úvahy všetky , i odlišné (opozičné) názory a nie jednomyseľné pritakávanie všetkému, čo vláda vymyslí. Práve toto sa zo strany prezidenta Ivana Gašparoviča (na škodu veci) dialo doposiaľ a v tomto sa bude (na škodu veci) pokračovať i naďalej.

Ale nemuselo by. Lebo 71,55 % z nás nevolilo Ivana Gašparoviča a teda má iný názor ako on, strana smer, resp. SNS. A to je šanca pre všetkých občanov Slovenska.

Keď som pred niekoľkými týždňami oznámil, že zakladám novú občiansku stranu s názvom „Náš prezident", tak práve toto bolo jej klúčovou myšlienkou. Vytvoriť stranu, ktorá bude tak silná, že dokáže presadiť za prezidenta človeka, ktorý by bol skutočnou autoritou a mocenskou protiváhou vlády. Ďakujem týmto zároveň Martinovi Bútorovi za potvrdenie správnosti a nepriamo za podporu mojej myšlienky.

Ako to chcem dosiahnuť čítajte tu. Najbližšia previerka nás čaká budúci rok, kedy sa konajú parlamentné voľby.

Hore hlavu občania, je nás 71,55%.

Bruno Sloboda

Bruno Sloboda

Bloger 
  • Počet článkov:  18
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Záujmy: politológia Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
SkryťZatvoriť reklamu