Čriepky z Lesoparku (aj o čistých toaletách)

Pôvodne sme išli Železnú studničku opekať. Ale keďže platil zákaz, zápalky sme nechali doma a išli iba tak. Kto nevie, Železná je asi najobľúbenejším miestom pre oddych Bratislavčanov. Nakoniec, pár fotiek z mobilu SE 800. Také náladovky, bez ladu a skladu. To, prečo je Železná populárna, pre jazierka, to tu nenájdete. Väčšina je z Partizánskej lúky. Periférie Lesoparku. Miesta oddychu pre dospelých, ale predovšetkým pre deti. Je tam dosť preliezačiek, futbalové ihrisko, basketový plac. A všeličo iné, čo tu neuvidíte. Treba tam zájsť, osobne.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (53)
Obrázok blogu

Vynovené sedenie v prírodnom amfíku na Partizánskej lúke. Neviem prečo je na samom začiatku týchto niekoľkých fotiek, asi preto, že mi ich tak umiestnil súborový manažér. Mne sa to prehadzovať nechce a preto to musím trochu obkecať. Vnútri, pod sedadlami je bufet a WC. K WC sa ešte vrátim. Aspoň záberom na umývadlá. V bufete majú kofolu, klobásky aj hranolky. Sladkosti aj zmrzlinu.

Obrázok blogu

Vlani prešla Partizánska prestavbou. Jej súčasťou je aj ponuka zábavy. Nie je toho priveľa, ale príroda je sama o sebe dostatočným ihriskom, tak na čo by tam dávali rôzne kovové, alebo plastové, či drevené atrakcie, keď sú tam stromy, voda a skaly... Deti šantia na trampolíne.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Obrázok blogu

Typické detské zábavky v novom dizajne.

Obrázok blogu

Tam pod prístreškom, tam je gril. To jest: rošty. Ak si ich vyčistíte, dá sa tam celkom pokojne posedieť v príjemnej atmosfére.

Obrázok blogu

Ďateľ, ktorý značkuje dendrologický náučný chodník.

Obrázok blogu

Takýchto svietidiel, replík zo začiatku minulého storočia nájdete po celom úseku až po Železnú studničku dosť. Ani jedno nie je poškodené. Fotka pre Mira, ktorému som napísal, že sú podobné, ako v jeho článku. No, naozaj podobné, ale nie natoľko, ako som si myslel. Ten tvar prislúchal tým časom. Bolo to podobné všade. Akurát mi to "vbehlo" do očí, keď so bol ešte plný dojmov z výletu (poznanie, že na okraji parku, na území mesta, vandali ušetrili tieto zariadenia pre oddych - no, niečo neuveriteľne potešujúce - prostredie naozaj vychováva?).

SkryťVypnúť reklamu
Obrázok blogu

Táto fotka vznikla pre Andy (nie je to o vydarenosti, ale o snahe:). Pretože som si na ňu spomenul, na jej texty o Bratislave, a predovšetkým tie o mostoch. Pilier Červeného mosta.

Obrázok blogu

To je už fotka zo Železnej. Zmenšením utrpela.

Obrázok blogu

Bolo celkom príjemne, ale teplo iba na slniečku.

Obrázok blogu

Jeden dôkaz o ohníkoch.

Obrázok blogu

Už je súkromným majetkom: Usadlosť ôsmeho mlyna, známa pod menom Klepáč. Mlyn slúžil do roku 1911. Od roku 1932 to bol letný hotel s reštauráciou. Klepeis bol názov stredovekej vinohradníckej lokality. Ako väčšina objektov, aj tento začal od 60. rokov za socializmu upadať. V roku 2006 sa objavili šance na jeho záchranu. Ruina ôsmeho mlyna bude dostavaná a upravená, a opäť bude slúžiť ako výletné miesto a základňa skautov. O tom si prečítal na nete, ale už teraz som tam videl visieť oznam, že ide o súkromný majetok. Veru, neviem prečo, ale nemal som pocit, že to patrí skautom... Je to takmer dokončené.

SkryťVypnúť reklamu
Obrázok blogu

Ozaj, najmilšie prekvapenie. Hygiena je na začiatku Lesoparku, absolútna bomba (no uznajte, na naše pomery, úplne super čisté záchody. Nikto nestihol ukradnúť batérie, ani zásobníky papiera. Sem by som sa nehanbil pozvať ani cudzincov. Mám ešte fotku, ale tam si práve upravujem zips na nohaviciach a ten "zlomyseľník" ma práve vtedy odfotografoval, takže, tá tu nie je...

Obrázok blogu

Tak predsa... Nakoniec, tá fotografia iba dokumentuje, čo som konštatoval: bol som tam tretí raz za dva mesiace, ale úroveň čistoty je OK. Všetko je funkčné. Na to množstvo ľudí, ktoré tadiaľto prejde, v prírode, klobúk dole. Vec, ktorá v našich končinách nie je bežná.

SkryťVypnúť reklamu
Obrázok blogu

Nedá mi, pretože niekto už napísal, že úroveň národa sa overuje aj čistotou toaliet (bodaj by také boli aj v centre mesta).

Obrázok blogu

Na konci, za Červeným mostom postavili tieto nové domy. Tento záber bol naozaj posledný. Súborový manažér ho umiestnil presne. Kvalita fotografií nie je dôležitá, ale fakt, že sa veci menia k lepšiemu, ten áno.

Boris Burger

Boris Burger

Bloger 
  • Počet článkov:  212
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu