V podstate je to najlacnejšia forma, pretože, ak nebývate v Starom meste, za hodinu zaplatíte 70 centov. V našom dome býva známa herečka, ktorá pravdepodobne nemá vlastnícke práva na byt. Preto, ak nenakrúca v telke, musí denne za parkovanie vysoliť 5,60 eur. Čo je podstatne drahšie ako celoročné parkovanie (ak máte kde - ale nejaké miesto sa vždy nájde).
Doteraz to fungovalo tak, že ste prišli na ústredie BPS (za starým Priorom), vytiahli občianku, techničák a zaplatili. Celá procedúra trvala okolo 5 minút. Počas nej pracovníčka nazrela do compu, overila si, že máme v domácnosti iba jedno auto a vydala "marku", ktorú som si o chvíľu nalepil namiesto starej.
Dnes som sa dozvedel, že musím odovzdať čestné prehlásenie opečiatkované na miestnom úrade. Tak som tam zašiel. Po prefotení techničáku, nahliadnutiu do katastra (adresa v občianskom nestačila) som sa vrátil do bépeesky. Tam sa celý cirkus zopakoval. Opäť som musel vytiahnuť techničák a občiansky preukaz.
Vybavenie "marky" sa takto predĺžilo na dve hodiny.
A tak mi napadlo, že byrokracia vôbec nedostala smrteľný úder v osemdesiatom deviatom, ba že sa pozviechala z agónie a útočí novou silou. Obhospodárenie jednoduchej veci, na ktorú ešte vlani stačil jeden zamestnanec pri PC v bépeeske, dnes zabezpečujú traja ľudia na dvoch miestach, dva PC, jedna kopírka a tlačiareň.
Jasné, že som nadával ako pohan.
Keď nám v osemdesiatom ôsmom, rok pred pádom režimu, nakúpili prvé PC do podniku, dievčence sa strachovali, že prídu o robotu (a okolo monitorov pobehovali s hrôzou arachnofobika vidiaceho obrovského pavúka na svojom stole).
Čerta starého!
Ony síce o ňu vtedy prišli, ale dnes povstali noví byrokrati.
Podľa šuškandy je za novým komplikovaným riešením Miestny úrad na Vajanského nábreží.