Kedy Fico prestrihne aj výplatnú pásku ?

Včera otvorili v Trnave nový futbalový štadión a náš premiér ako správny fanúšik kvalitného futbalu pri tom nesmel chýbať, dokonca prišiel v predstihu jeden deň. A počul som aj to, ako náš premiér chváli sedačky, výhľad.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (42)

Je vidieť, že si cení zadky a oči Slovákov. Mám tu pre neho teda jeden nápad.

Naši politici majú podobné akcie vo veľkej obľube, prečo je to tak, asi každý chápe. Chcú ukázať svoj podiel práce, ukázať, že bez nich by to tu nestálo. Škoda ale, že neukážu aj to, čo by bez nich už stálo, respektíve bolo zrealizované. Majú v obľube rýchli zisk a tak namiesto systémových opatrní vymýšľajú rôzne sociálne balíčky a podobne. Namiesto vytvárania kvalitného prostredia to prostredie využívajú a ak niekoho vytiahnu z vody, chvália sa s ním pred kamerou. Namiesto toho, aby zabezpečili bezpečnosť bazéna.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Čo takto nezdaňovať prácu, ale spotrebu ?

Každý by sa mal sem tam zamyslieť, koľko zaplatí na daniach. Pozrieť si skutočnú cenu svojej práce, zrátať ostatné dane a možno budete prekvapený, že na daniach dokopy zaplatíte možno i viac ako zarobíte. Na rátanie si spravte radšej kvalitné pohodlie.

Malá ukážka ( vypočítané podľa kalkulačky portálu www.openiazoch.zoznam.sk )

Fiktívny bezdetný zamestnanec:

Hrubá mzda – 600 EUR

Čistá mzda - 481,09

Celková cena vašej práce – 811 EUR ( tu sú zarátané aj odvody ktoré platí zamestnávateľ za zamestnanca )

Rozdiel medzi celkovou cenou práce a čistej mzdy – 330 EUR (zaokrúhlené z 329.91)

SkryťVypnúť reklamu

Čiže pracujúci, ktorý svojho zamestnávateľa stojí 811 eur dostane z tejto sumy len 481,09 eur. Áno zdravotné poistenie, sociálne poistenie a ani odvody sa nenazývajú daň. Podstatné ale je, že na nášho fiktívneho zamestnanca zamestnávateľ vynaloží 811 eur, no k zamestnancovi sa dostane len 481 eur.

V takomto systéme ľudia nadávajú na zamestnávateľov, že im málo platia a zamestnávatelia nadávajú na systém ktorý ich priveľmi zaťažuje. Obaja majú pravdu, len nechápem, prečo potom niektorí aj tak volia Fica.

Týmto som chcel povedať, že by bolo fajn, ak by namiesto rôznych sociálnych balíčkov, nominovaných na cenu najmenej systémové riešenia, konečne niekto zreformoval tento systém odvodov a daní. Zmenil komplikovaný babylon týchto odvodov a daní a prestal trestať ľudí za to, že pracujú ! A za to, že zamestnávajú ! Lebo takéto zaťaženie je podľa mňa úžernícke. Ak by som nemusel viac ako tretinu mzdy odviesť, kľudne by DPH mohla o nejaké to percento vzrásť a štát by profitoval najme zo spotreby, ktorá by sa určite zvýšila.

SkryťVypnúť reklamu

Takže, pán Fico, ak nabudúce budete strihať nejakú pásku, nech je rovno výplatná.

Andrej Butvin

Andrej Butvin

Bloger 
  • Počet článkov:  30
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Niekedy sa zamotám v spleti mojich myšlienok Zoznam autorových rubrík:  Humornaživo(t)BásneÚtržky myšlienokNázorySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu