Pokrok letí, čo zaostáva? (spravodlivé referendum)

Za posledných sto rokov, zaznamenalo ľudstvo neuveriteľný pokrok, minimálne ten technický. Či aj ľudský, to neviem, nie som taký starý. Samozrejme takmer všetci „starí“ na okolo medzi „mladíkmi“ šíria informácie, že to všetko ide pekne dole vodou. No vraví sa, že to vravela každá staršia generácia tej nastupujúcej.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (19)

Tak či onak, berie sa ako fakt, že doba sa zrýchlila a je komplikovanejšia.

Základom je, aby fungovala priama úmernosť. Teda s rozvojom automobilového priemyslu prichádza rozvoj cestnej infraštruktúry, s rýchlejším životným štýlom prichádza viac stresu a teda logicky, by mala prísť aj lepšia zdravotná starostlivosť. Niekde táto úmernosť zaostáva menej a niekde viac. Príkladom kde viac je napríklad naše demokratické zriadenie, hoci od jeho vzniku sa doba zrýchlila a zmodernizovala, ono zaspalo na vavrínoch a ešte stále jediné riešenie ako ovplyvniť, kto za vás rozhoduje, je ísť raz za štyri roky k urnám. Aj demokracia by sa mala vyvíjať.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V dnešnom svete je všetko otázka ponuky a dopytu, ak je po niečom dopyt, niekto to začne ponúkať. Aj politici, respektíve politické strany sa takto správajú. Na trhu s hlasmi sa bijú o nás, o naše hlasy. Predvolebnú kampaň strán majú v rukách marketingoví poradcovia, od ktorých si strany v rámci možností dajú nadiktovať aj celý volebný program, ak by im to malo zaručiť veľké percentá.

Proste stranícky lídri sa snažia vravieť to, čo žerú masy.

Rovnako sa správajú aj televízie, snažia sa zaujať svojim programom masy. Ich vysielací čas je potom zaplnený rôznymi postavičkami ako Nora Mojsejová atď. atď. Zaujmú masy, ale iba tú časť, ktorá sa dá ľahšie zaujať (nechcem tým nikoho urážať, sám si pozriem v TV hocijakú hlúposť).

SkryťVypnúť reklamu

Výsledkom je éter zamorený plytkosťou.

Výsledkom televízneho boja o masy sú teda plytké a bezduché programy, (pardon za generalizáciu).

Výsledkom politického boja o masu sú plytkí a bezduchí (alebo bezzásadoví či beznápadití) politici, napríklad močiaci von balkónom. Niežeby sa takto chceli prezentovať, proste takýto ľudia sa tam dostanú na základe rozhodnutia veľkého počtu ľudí.

No ak sa vám dvíha žalúdok pri televízii, buď si ju preladíte, vypnete alebo máte ďalších sto možností trávenia času, no ak je vám z politikov zle, jediné riešenie je raz za štyri roky vhodiť, alebo nevhodiť niekomu hlas. To je doslova výsmech pre tých, ktorí to celé vidia inak.

SkryťVypnúť reklamu

Doba je rýchlejšia, technologicky vyspelejšia. Čo takto zlepšiť aj systém našej demokracie? Aby bola ozaj priama.

Aj demokracia by sa mala vyvíjať a posilňovať, veď dnešná doba nám ukazuje, že ak sa niečo nevyvíja, automaticky to vlastne zomiera, chradnúci subjekt, ideu, hocičo, nakoniec pohltí prosperujúci subjekt alebo expandujúca idea.

Preto by som mal na začiatok chuť podporiť http://www.spravodlivereferendum.sk/

Andrej Butvin

Andrej Butvin

Bloger 
  • Počet článkov:  30
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Niekedy sa zamotám v spleti mojich myšlienok Zoznam autorových rubrík:  Humornaživo(t)BásneÚtržky myšlienokNázorySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu