Pre toto nemám koho voliť

Paradoxne ťažko je opísať prečo nemám koho voliť, je to ako keby ste mali niekomu vysvetliť prečo odmietate vysoliť 20 000 EUR za strašne staré hrdzavé auto.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)

Možno ste postrehli v médiách správu, ktorá začínala asi takto, Fico podľa Sulíka podvádza manželku s milenkou.

Kto to zachytil, vie o čo ide, kto nie môže kliknúť na link nižšie (ale skôr som si mal radšej pustiť hudbu a relaxovať a nie ja hlupák kliknem na ten titulok).

Nebudem tie správy duplikovať a písať čo som sa v nich dozvedel, len to všetko zhodnotím.

Tak buď sú klebety obľúbeným zjavom v ústach našich poslancov a na chodbe sa to nimi len tak sype, alebo Sulík vynakladá až podozrivo veľa úsilia na to, kde čo a ako Fico robí, prípadne strieľa naslepo (a pritom paradoxne ostrými). Ja by som od neho skôr očakával, aby všetku svoju energiu a úsilie vložil do snahy zvýšiť životnú úroveň a nie tlak verejnosti.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Fico zase úplne inak ako ja chápe “inštitút tajnej voľby“ on to totižto berie tak, že tajná voľba je prikázaná a to, že niekto prezradí za koho, alebo čo zahlasoval je pre neho neprípustné dokonca protiústavné.

No neviem ako to mysleli ľudia pri zostavovaní ústavy a aký názor na to majú právnici (a to by ma fakt zaujímalo), ale ja si myslím, že určite by to protiústavné byť nemalo. Samotné utajenie týchto vecí by v skutočnej demokracii nemalo čo hľadať. Alebo ústava chráni zákulisné ťahy politikov?

Konám teraz protiústavne ak prezrádzam, že nemám koho voliť? Ja viem, že nevolím generálneho prokurátora, ale...

SkryťVypnúť reklamu

Do kazajky sním!

Úryvok z článku http://www.webnoviny.sk/politika/fico-podla-sulika-podvadza-manzelku-/245943-clanok.html „Jeho stranícky kolega Róbert Madej navrhol prijať uznesenie, aby predseda národnej rady dodržiaval poriadok a slušnosť". Tak toto považujem za skutočný bonbónik, ktorý ani netreba komentovať.

Ďalej sa typicky hádali asi v zmysle, kedy, čo malo byť predložené na schválenie, rokovanie, atď. Potom sa rozhádali aj kvôli noseniu mobilného telefónu do rokovacej sály.

Prišlo mi to ako hádka v triede, ibaže každý je učiteľ a zopár profesorov.

NR SR, vnímate to slovo rada? Rada, nie zvada.

SkryťVypnúť reklamu

Skôr ako osočovanie, reči o milenkách, kradnutí, hádky o tom čo môžu, alebo nemôžu (čakám, že niekto tam navrhne, aby všetci povinne sto krát opísali rokovací poriadok) by som čakal, že sa zídu a povedia si: „Páni a dámy v krajine máme vážny problém XY, prosím každý navrhnite riešenie tohto problému, veď ak dáme hlavy dokopy, zvládneme to“.

No asi zhruba preto nemám koho voliť (fakt len zhruba).

Andrej Butvin

Andrej Butvin

Bloger 
  • Počet článkov:  30
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Niekedy sa zamotám v spleti mojich myšlienok Zoznam autorových rubrík:  Humornaživo(t)BásneÚtržky myšlienokNázorySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu