Život v kamióne

Môj otec, keďže má veľmi veľký zmysel pre humor, by vám ho opísal asi takto – “Kamionista? To je život psa , spíš v búde a močíš o koleso„.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

Samozrejme s tým močením to nieje ani zďaleka tak. Ak by ste si niekedy vybrali toto povolanie, rýchlo by ste zistili, že kamión naplnený kamionistom trávi väčšinu svojho času na asfalte, prípadne betóne a teda močiť o koleso a zvlášť v lete, to by sa ďalšiemu putovníkovi na cestách ktorý by prišiel po vás určite nepáčilo. Dokážem si predstaviť ako by zaparkoval svojich 550 koní, pohodlne sa usadil, vybral krížovky, otvoril okno a vyhodil by ním pár vulgarizmov typu tí ľudia sú hovada.

A navyše v drvivej väčšine prípadov parkujete na čerpacích staniciach, alebo na odpočívadlách kde je WC, a ak máte naozaj šťastie, tak aj sprcha, ktorá Vám zaručene zdvihne náladu .

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Vo Francúzsku ale aj iných štátoch zvyknú za WC vyberať poplatky. Teta prípadne ujo sa o WC naozaj dôkladne stará a položí si tanierik na stôl pri vchode, prihodí nejaké euro aby ľudia pochopili, a už to ide. Samozrejme kým nepríde nejaký človek a celú situáciu pochopí inak, obsah tanierika si pri vychádzaní presype do vrecka, morálka, výchova či česť mu zjavne chýbajú, no zato má zmysel pre podnikanie. O existencii a výskyte týchto ľudí Vám z vášňou rád porozpráva každý takýto správca toaliet.

Ako každý pracujúci aj kamionista pracuje 8,9,10 hodín denne, zvyšok musí odpočívať. A podľa krajiny sú obmedzené jazdi aj cez víkend, a tak sa stane že máte víkend v Paríži, Madride alebo niekde pri mori. Takíto ľudia sa každé ráno budia v inom meste a tak toho vidia naozaj veľa, spoznajú krajinu a kultúru v pravom slova zmysle a spoznajú ako to tam všade naozaj chodí.

Skryť Vypnúť reklamu

Preváža sa naozaj všetko, aj veci z vašej chladničky absolvovali pravdepodobne takýto “výlet“.Potrava je špecifická, takýto durch nákladu sa väčšinou preváža v chladničkách, v obrovských chladničkách na kolesách . Klasické chladničky doma v kuchyni občas zachrčia, ale tieto monštruózne chladničky zachrčia tak, že budete mať pomerne dosť problém zaspať, ak nejaká vedľa vás na odpočívadle zaparkuje.

V takých prípadoch môžete použiť novo fasované slúchadla proti hluku, ktoré ste spolu s obuvou a prilbou vyfasovali, keď ste nakladali v železiarňach. Nie sú síce pohodlné a v extrémne teplých nociach by sa Vám mohli potiť uši, ale môžu pomôcť.

Skryť Vypnúť reklamu

Dlhé cesty sú úmorné, no sú ľudia s darom od prírody ktorí majú veselosť akosi napevno zapracovanú v povahe, potom je aj v kabíne hneď veselšie, veď pozrite sami.

Andrej Butvin

Andrej Butvin

Bloger 
  • Počet článkov:  30
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Niekedy sa zamotám v spleti mojich myšlienok Zoznam autorových rubrík:  Humornaživo(t)BásneÚtržky myšlienokNázorySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu