Ach, to je strašné!

Jeden pohľad na jedno strašne rozšírené slovo. Zdá sa, že voľky-nevoľky ho budeme používať všetci a nielen moderátori a ich celebrity v rozhlasových reláciách. Nuž čo, možno to tak má byť, veď jazyk sa nakoniec stále vyvíja.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (14)

Keď mi moja drahá povedala, že jej bolo so mnou strašne dobre (mne bolo tiež úžasne), uvedomil som si, že s tým slovom je niečo v neporiadku, ba čo viac, toto slovo je akési lepkavé a chytľavé. Najmä v poslednom období sa podarilo z neho vyprázdniť akýkoľvek sémantický význam a ľudia s nižšou mierou jazykovej fantázie a jednoduchšieho prejavu ho používajú na vyjadrenie akéhosi superlatívu (namiesto veľmi), pričom často oveľa vhodnejšie by boli ďalšie výrazy, ktorých je v slovenčine dostatok: nádherne, úžasne, nesmierne, príliš, nadmieru, ohromne, atď. Je strašné, ako nás toto slovo zaplavuje a zasypáva zo všetkých médií a okrem strašne veľkej tlačenice (v trolejbuse) sa úplne bežne používa vo vyjadreniach strašne pekný, strašne ho mala rada, strašne dobre sa tam dá najesť, bolo tam strašne veľa ľudí. Žeby to už so strachom, strašením a strašidlom nič nemalo??
Je to strašný zlozvyk a nešvár, ba epidémia! Všimli ste si to aj vy??
 

Fedor Alex Caňo, Ing.

Fedor Alex Caňo, Ing.

Bloger 
  • Počet článkov:  25
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Rozmanitý španielsky a hispánsky svet, v ktorom žije už vyše 500 miliónov ľudí, je pre mňa zaujímavý, no u nás málo známy, a preto by som chcel veľa svojich poznatkov odovzdať aj ostatným...A občas aj niečo iné, s čím sa každodenne stretávam... Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu