Voči zločincom je všetko dovolené

Pamätáte si ešte, že v polovici júla mal niekto nad východnou Ukrajinou zostreliť malajzijské dopravné lietadlo ? Všetkých 298 ľudí na palube zahynulo. Ak si nepamätáte, je to pochopiteľné.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (228)

Médiá na Slovensku a takmer všade na Západe akoby prestali písať a informovať o malajzijskom lietadle. Natíska sa podozrenie, že média stratili záujem o príčinu pádu malajzijského lietadla, pretože zatiaľ neoficiálne dôkazy a ich analýza hovoria skôr o zavinení Ukrajiny na zostrelení lietadla. Čo to bolo v prvých dňoch po zostrelení lietadla! Ukrajinský prezident Petro Porošenko povedal, že lietadlo zostrelili vzbúrenci na východnej Ukrajine a že je to vojnový zločin. Naviac ešte, že lietadlo zostrelili s pomocou ruských inštruktorov. Podobne generálny tajomník NATO Anders Fogh Rasmusen sa vyjadril, že za zostrelením lietadla stojí Rusko a že je to zločin. Predseda zahraničného výboru NR SR František Šebej napísal na svojom webe : “Kauzalita udalostí na Ukrajine však akokoľvek vedie k Putinovmu Rusku. Bez ohľadu na koho ukáže záverečný prst, kauzalita príčin zostrelenia lietadla jednoznačne ukazuje na Putinove Rusko...za tým všetkým vidno jednu osobu – V. Putina. Ten stojí na začiatku tejto tragédie“.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Americký prezident Barack Obama taktiež obvinil zo zostrelenia lietadla Rusko a dokonca povedal, že Spojené štáty majú fotografie, ktoré to dokazujú. Komentátori SME Peter Schutz a Peter Morvay písali redakčné komentáre, že za zostrelením stojí Rusko podporou východoukrajinských vzbúrencov a tí lietadlo zostrelili priamo. Ale čas ide a v internetovej dobe si môže každý prečítať na svojom počítači analýzy, podľa ktorých dôkazy hovoria skôr, že lietadlo zostrelili ukrajinské ozbrojené sily. Dozvedeli sme sa, že Malajzia, Anglicko, Holandsko a Austrália uzavreli dohodu, podľa ktorej sú výsledky rozboru čiernych skriniek tajné. Ukrajina doteraz neuverejnila komunikáciu medzi kontrolnou vežou a lietadlom. Kontrolná veža bola v Dnepropetrovsku, ktorý ovláda oligarcha Oleg Kolomojskij a ten má najviac dôvodov, aby bol ticho. Rusko uverejnilo družicové snímky ukrajinských BUKov v zóne zostrelu a radarové zábery ukrajinského vojenského lietadla blízko zostreleného civilného lietadla. Pritom ukrajinský prezident Porošenko tvrdil, že v dobe zostrelu nebolo vo vzduchu žiadne ukrajinské vojenské lietadlo. Na analýzy dier na vraku lietadla naznačujúcich, že na lietadlo strieľali z vojenského lietadla Ukrajina taktiež nereagovala.

SkryťVypnúť reklamu

Nuž páni Obama a spol., Peter Morvay a spol., trváte na svojich tvrdeniach, že malajzijské lietadlo zostrelili ukrajinskí vzbúrenci s pomocou Ruska ?

Ale poďme ďalej. Ak by dôkazy svedčili o zavinení Ukrajiny na zostrelení lietadla, potom sú Petro Porošenko, Arsenij Jaceňjuk a minister obrany Ukrajiny Valerij Heletej dôvodne podozriví zo spáchania vojnového zločinu.

Poďme ešte ďalej. Ukrajinskí vzbúrenci v posledných dňoch prešli do ofenzívy. Nedal by som ruku do ohňa, že ich Rusko nezačalo masívnejšie podporovať. Ale ak Ukrajine vládnu ľudia dôvodne podozriví zo spáchania vojnového zločinu, potom má juhovýchodná Ukrajina všetky práva, aby sa spod takej vlády dostala. Nielen sama, ale aby spod takej vlády dostala celú Ukrajinu. Pretože proti zločincom je všetko dovolené. Upresňujem, že dovtedy, kým nezačnú spolupracovať so spravodlivosťou.

Ján Čarnogurský

Ján Čarnogurský

Bloger 
  • Počet článkov:  46
  •  | 
  • Páči sa:  2x

Advokát, disident, bývalý predseda vlády SR a minister spravodlivosti. Zakladateľ Kresťanskodemokratického hnutia. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáDomáca politikaZahraničná politika

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu