Pozitívne myslenie ako kľúč života.

Skleslá nálada,hnev, nechuť, demotivácia... To sú stavy bežného človeka, ktoré kolujú vo vnútri človeka,presnejšie sú to myšlienky, ktoré spôsobujú horšiu chuť do života a nedôveru voči životu a sebe samému.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)Myšlienka v nás koluje stále, po každej jednej situácií, či chvíli. Sme nútení prijať hocijakú vec, prítomnú, či budúcu s nejakým záverom, ktorý budeme prezentovať vo svojom vnútri. Každý jeden úspech, či neúspech prijímame s určitým pohľadom. Neúspech by mal viesť k tomu, aby sa v budúcej chvíli pretavil do úspechu, no nie vždy to platí. Stav človeka pri neúspechu sa rovná sklamaniu, veľkej frustrácií. Pozitívne myslenie ide bokom, prevláda nechuť. A to je chyba. Život je plný šancí, z malej chyby treba stavať, poučiť sa, a hlavne, tešiť sa z ďalších možností, ktoré dopadnú pozitívnejšie. Už len keď nazrieme do pravdepodobnosti, tak je jasné, že pri rovnakom úsilí na rovnakú vec(ktorá skončila neúspechom) je pravdepodobnejšie, že nebude mať negatívny koniec, teda neúspech. Pozitívne myslenie má svoju logiku.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Vytrvalosť, snaženie - Mali by sme brať každý jeden neúspech aj z pozitívneho hľadiska ( príslovie - Všetko zlé je na niečo dobré) vybrať si moment, alebo časť z neúspechu a stavať na ňom, poučiť sa, teda veriť, že nás to už nezradí v budúcnosti a že budeme silnejší, pozitívnejší. Veriť v pozitívny koniec je veľmi dôležitý pri každej udalosti, smole, neúspechu,chybe. Analýza neúspechu, chyby, by mala byť v pozitívnej rovine ( urobiť, resp. všetko podmieniť úspechu, náprave). Vždy je lepšie brať život z pozitívnejšieho hľadiska, ako očakávať opäť smolu, neúspech a nahovárať si, že som to ,, očakával".

SkryťVypnúť reklamu

Zobudiť sa ráno s dobrou náladou, pozitívnou, bezohľadu na počasie, či nástrahy kt. nás čakajú v ten daný deň je veľmi dobré, rozumné a motivačné. Hlavne aj zdravé, zlepšuje psychickú kondíciu a napomáha k fyzickej pohode človeka. Naopak pocit negatívnej nálady zhoršuje nechuť do života, či daného dňa, zhoršuje vzťahy s ľudmi podráždenosťou, frustráciou, ktorá z nás vyžaruje. Ja osobne veľmi nemám rád frázy typu ,, Toto a hento ma dnes čaká, bude to veľmi náročné. Nezvládnem to. Toto sa nedá." Pôsobia na okolie veľmi negatívne, demotivačne. Všetko sa dá, keď sa chce. Najprv musí človek chcieť, potom veriť v tú danú vec, veriť, že skončí tak, ako on sám chce, teda veriť a hlavne myslieť pozitívne. Nie všetko vždy vyjde tak, ako si fantázia človeka naplánuje, ale skúsiť,snažiť sa znamená veľa, vždy je ten človek ďalej, čo skúsil, snažil sa, ako ten, čo to hneď odvrhol a hneď v prvom momente Stopol. Dôverovať sebe samému znamená presvedčiť sa, že môžem myslieť pozitívne, že môžem byť úspešný, že môžem vyvijať iniciatívu o úspech. Je aj vedecky dokázané, že pozitívne myslenie prispieva k väčšej pohode k mnoho dôvodom na úsmev. Vnútro človeka dokáže veľa, len treba chcieť a veriť v pozitívny koniec svojho snaženia. Myslieť pozitívne znamená aj mať nádej, nebyť zmierený s terajším, či minulým stavom, a preto pevne dúfam, že pozitívnejších ludí bude čoraz viac, lebo často sa stretávam s myšlienkami, ktoré prezentujú ludia ,, Neviem, nedá sa, nechcem,dopadne to zle, Nerob" Všetky negované myšlienky, pocity bránia k rozvoju človeka, či úspechom. Treba brať život pozitívne, veď už žiadna ďalšia šanca nebude... Netreba sa nechať rozhádzať menšími problémami, či počasím, inými javmi alebo viacerými malými neúspechmi, veď isto nás čaká ďalšía pozitívna chvíla, či úspech. 

Pozitívne myslieť je jednoducho kľúčom spokojného života.

Jozef Čelestiak

Jozef Čelestiak

Bloger 
  • Počet článkov:  7
  •  | 
  • Páči sa:  0x

priamy človek, ktorý sa snaží priamo a pozitívne reagovať :-) Zoznam autorových rubrík:  Šport - tenisSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
SkryťZatvoriť reklamu