Odišla osobnosť, vďaka pán Bakalář

Asi každý už netrpezlivo čakal na stredu. Veď už celé  týždňe čakáme na krásny slnečný deň, pre ktorý tak všetci leto obľubujeme. Po tom, čo som sa dostal k internetu a zhliadol prvé novinky, zmocnil sa ma pocit menšieho smútku. Neodišiel niekto z môjho blízkeho okolia, ale odišiel z tohto sveta človek, ktorý si zaslúži veľké uznanie. Nebol to obyčajný človek či obyčaný nadšenec cyklistiky. Bol to jednoducho človek, ktorý si zaslúži nasledové riadky.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (9)
Obrázok blogu

Nestretol som pána Bakalářa osobne, iba som ho dokázal a mohol obdivovať ušami. Bol neodmysliteľnou súčasťou eurosportu, mnohí si ho však pamätajú z českej televízie, kedy komentoval legendárne Preteky Mieru.

V živote človek zažíva mnohé pocity a chvíle, mňa priznám sa, táto správa veľmi zaskočila. ,, Baky " bol veľmi empatický človek, ktorý dával do všetkého čo robil srdce a svoje momentálne pocity. Vedel svoje názory prezentovať ako obyčajný človek, vedel do nich vložiť svoje srdce športovca, ale hlavne srdce človeka.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nikdy nezabudnem ako veľmi fandil aj nám, Slovákom. Vlastne, on nás nebral ako susediacu krajinu, bral nás rovnako ako svojich. Vždy si budem pamätať ako rozprával o rôznych pretekoch, ktoré už dnes neexistujú (napr. Kysuce-Orava-Kysuce). Neustále hovoril ako má Slovákov rád, ako na Slovensko rád cestuje a ako tu má celý rád kamarátov. Neraz sa mi zdalo, že fandí viac našim ako vlastným. V minulom roku, keď Peťo Velits patril k najlepším na Vuelte a obsadil celkové tretie miesto, Bakalář dokázal v každej etape hovoriť o tom, čo výnimočné, skvelé a obdivuhodné dokázal Velits.

Cyklistiku sledujem približne od roku kedy Armstrong ukončil prvýkrát svoju kariéru. Väčšinou som sledoval Tour de France, posledné roky sledujem pravidelnejšie aj iné preteky. p. Bakalářovi vlastne vďačím za to, že sledujem cyklistiku, pretože jeho pútavé rozprávanie a komentovanie sa nedá prehliadnúť. V konečnom dôsledku ma on pritiahol k sledovaniu cyklistiku, ukázal mi nielen čaro jej samotnej, ale aj čaro svoje. Mnohí si myslia, že komentovanie je jednoduché, nie je. Cyklistika je však najhoršia na komentovanie, pretože niektoré etapy trvajú aj sedem hodín.

SkryťVypnúť reklamu

,,Sedm hodín... ?sedm.. to nee... sedm hodín? Pro krista boha, vždyť tolik nedělá už pomaly ani dělník ve fabrice, " povedal po jednej etape, ktorá trvala viac ako sedem hodín, pričom Bakalář komentoval niekedy aj vyše 5 hodín.

Cyklistika teda nie je len o cyklistike. Tento človek dával veľa každému divákovi, aj keď sa mu vyčítala nepresnosť, vždy to napravil pútavosťou a tým, ako vedel opísať okolitú prírodu, ktorá je synonymom Tour de France.

Z jeho slov neraz sršal povestný dobrosrdečný hlas. Bol to človek, ktorý vedel s humorom a empatiou opísať čokoľvek.

Mám pocit, že v spoločnosti rozoberáme príliš veľa "osobností", ktoré ani nepoznáme a venujeme im príliš veľa času a pozornosti. Pána Bakalářa som nepoznal osobne, viem však, že si zaslúži túto pozornosť, obdiv a úctu. Opustil nás jeden veľký človek, ktorý žil tak ako sa patrí, empaticky, slušne a dával všetko tomu čo mal rád.

Jozef Čelestiak

Jozef Čelestiak

Bloger 
  • Počet článkov:  7
  •  | 
  • Páči sa:  0x

priamy človek, ktorý sa snaží priamo a pozitívne reagovať :-) Zoznam autorových rubrík:  Šport - tenisSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
SkryťZatvoriť reklamu