Hluchí, slepí, nemí

Presne tieto tri opice pripomínajú v posledných týždňoch vládni politici. Všetko sa to začalo tým, že žiadali médiá a opozíciu o predloženie dôkazov, ktoré by usvedčili vládu z nevýhodného predaja emisných kvót pochybnej firme Interblue Group.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

„Dajte mi dôkazy a ja tender zruším,“ hotoval sa premiér Fico. Chcel vidieť dôkazy, tak mu ich médiá poskytli. Denník SME spravil rozhovor s českým exministrom životného prostredia Martinom Bursíkom. Ten potvrdil, že „ak ste vy predali za päť eur, tak my nie sme nižšie ako na dvojnásobku ceny“.

Ďalší premiérov argument spočíval v tvrdení, že zmluva Čechov s Japoncami obsahovala akési klauzuly o odoberaní japonských technológii českou stranou. Podľa Bursíka sa v nej nič také nenachádzalo.

Teraz Fico o dôkazoch nechce ani počuť. Namiesto toho spochybňuje Bursíka, najlepšia obrana je vraj útok. Veď je to iba bývalý minister, čo ten o tom môže vedieť? kladie si rečnícku otázku spolu so svojimi ministrami. Vie o tom asi toľko, ako bývalý minister Janušek o tajomnej vybielenej zmluve s Interblue Group.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Fico onemel. Jeho výroky o „odvolávaní ministrov tri minúty po čo i len podozrení z nekalých praktík“ dnes slúžia už len na pobavenie pospolitého ľudu.

Zmluvou s Interblue Group štát nepochybne prišiel o desiatky miliónov eur. Keby sme tak teraz mohli hodiť hrach po zbojníkovi, ktorý nás okradol o nemalé peniaze...

Michal Červený

Michal Červený

Bloger 
  • Počet článkov:  46
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

712 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu