Slovenský Top Gun

Predseda SNS Ján Slota a trenčiansky podnikateľ Alexander Moskalin sú dobrí kamaráti. Biznisman spod Hradu Matúša Čáka má so Slotom taký srdečný vzťah, že mu sem-tam požičia svoje lietadlo L-29 Delfín, jediné svojho druhu v rukách súkromníka na Slovensku.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

„Sme kamaráti, to je normálne, aj autá sa požičiavajú,“ tvrdí trenčiansky podnikateľ. To isté zrejme platí aj o lietadlách. Moskalin Slotovi požičiava lietadlo ako dobrý kamarát, zadarmo. Slota si vraj platí iba za to, čo do Delfína naleje. Zrátané a podčiarknuté, bývalý primátor Žiliny si za hodinu letu zacvaká skromných 3000 eur.

Na tomto všetkom by nebolo nič zlé, pokiaľ by neexistoval Zákon o ochrane verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov. Tento zákon bráni poslancom prijímať dary. Transparency International tvrdí, že pokiaľ Slota za lietanie neplatí, ide o dar. A samozrejme aj o porušenie zákona.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Tým pádom opozícia opäť chytila vietor do plachiet. Šance sa chytil Gábor Gál, predseda Výboru pre nezlučiteľnosť funkcií. Podľa neho to „zaváňa porušením ústavného zákona“. Na mimoriadnom rokovaní výboru, ktoré je naplánované na stredu, sa poslanci budú zaoberať začatím konania voči pilotovi Slotovi.

Zdá sa, že opozícia je pred eurovoľbami bezmocná. Na druhej strane je tu SNS, ktorá už ako obyčajne v predvolebnom boji vyťahuje maďarskú kartu. Južnú hranicu vraj treba chrániť vojenskou silou. Na dôvažok ešte jej predseda avizoval snahu o obnovenie trestu smrti. Voliči SNS sú znova ohúrení. Po zlom období, počas ktorého bola ich obľúbená, tak trochu nacionalistická strana očierňovaná, konečne nastal protiúder jej neohrozeného predsedu.

SkryťVypnúť reklamu

Opozícia poukázaním na ďalší prešľap Jána Slotu veľa vody nenamúti. Namiesto rozmýšľania nad tým, ako sa o rok Ficovi budú pchať všetkými otvormi, mali by predstaviť koncepciu boja proti súčasnej moci. Snáď sa dočkáme. 

Michal Červený

Michal Červený

Bloger 
  • Počet článkov:  46
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
SkryťZatvoriť reklamu