106 cestovateľských prezentácií v 18 mestách na festivale Cestou necestou

Máš rád cestovanie? Chceš sa dozvedieť ako sa stopuje z Ohňovej zeme na Aljašku, ako stopnúť lietadlo, aké je to ísť na Lade do Mongolska a späť? Alebo by si si rád pozrel hory v Afganistane či okoštoval červy a iné dobroty?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Obrázok blogu
(zdroj: Adam Repel - Norsko - Trolltunga (Kosice 25.10., Presov 26.10.))

Témou jesenného festivalu sú prezentácie zamerané na tému “Nepoznaný svet”. Hlavným headlinerom celej festivalovej šnúry (11.10.-22.11.2016) bude zakladateľ festivalu, Michal Knitl, s novým dokumentom o 4 mesiacoch v Indonézii a Papue-Novej Guinei. Počas cesty spoznal domorodcov dorozumievajúcich sa pískaním. Ďalší ho zobrali na túru nad 4000 metrov, kde cestou späť zobrali “skratku” a štyria domáci sa pol dňa striedali v mačetovaní pralesa, aby došli do civilizácie…. O jeho ceste sa diváci dozvedia vo všetkých 17 mestách Slovenska.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Obrázok blogu
(zdroj: Michal Knitl - Papua-Nova Guinea (cele Slovensko))

Pre divákov v Banskej BystriciKošiciach a v Bratislave máme jedinečné 3D premietania o KašmíreKirgizskuNórsku a Ladakhu, ktoré prinesú nový rozmer do cestovania.

Obrázok blogu
(zdroj: Tomas Kozik - Norsko - Trollstigen (Bratislava, Bystrica, Zilina))

V Bratislave Vás Jozef Banáš zavedie do Bhutánu. Uvidíte odvážne expedície podporené Expedičným fondom (bicyklom okolo Islandu a stopom z Ohňovej zeme až na Aljašku) i megaúspešnú prezentáciu Lada svetom a jej nové dobrodružstvá na ceste do Mongolska. Niekto však musel Ladu Vasiľa aj priviezť naspäť! S legendárnym Vasiľom sa môžete počas festivalu odfotiť pred domom kultúry. Ukážeme si, že Nórsko nemusí byť drahá destinácia.

Obrázok blogu
(zdroj: Lada svetom - Mongolsko (Zilina 19.10., Martin 20.10., Bratislava 5.11.))

Vychutnajte si ukážky indonézskych tancov aj Školy čínskeho wushu. Už ste niekedy jedli durman či červy? Budeme stopovať lietadlo, jazdiť na konibicykliplaviť sa loďami v Afrike, prejdeme naprieč kontinentami aj okolo sveta a to dokonca 360°. Pôjdeme pod hladinuna sopkyza jaštericamiučiť sa jazyky aj dobrovoľníčiť. Budeme liezť v Afganistane aj spievať mantry. Inšpirujúce, však?

SkryťVypnúť reklamu
Obrázok blogu
(zdroj: Adriana Hiznanova - Stopom z Ohnovej zeme po Aljasku (Bratislava, NMNV, Banovce, Prievidza i Banska Bystrica))

Našli sme Slováka, ktorý Vám povie, ako stopovať lietadlá a cestovať s milionármi.

Obrázok blogu
(zdroj: Ako stopnut lietadlo (Stano Galik, Bratislava 5.11.))

Budeme pomáhať deťom na rozvojových projektoch v Afrike, vyjdeme na alpské štíty, uvidíme medvede na Kamčatke, navštívime RwanduGuineuVanuatuBangladéšMongolskoMalawiIsland a mnoho ďalšieho. Budeme sa potápaťprebicyklujeme Európu a prestopujeme svet. Spoznáte aj cestovateľku, ktorá sama cestovala viac ako rok okolo sveta a trikrát jej ukradli fotoaparát. A aký by to bol festival bez osem-mesačnej svadobnej cesty okolo sveta?

Obrázok blogu
(zdroj: Miro Peto (fotil Robo Vrlak) - Na Planinach Pod Severnou Stenou Damavandu (Zilina 17.11.))

Vďaka partnerom zavíta cestovateľský festival Cestou necestou po prvýkrát aj do zahraničia. Dňa 18.10. si diváci v Brne budú môcť vypočuť prezentácie 4 veľmi úspešných slovenských prezentujúcich.A tým to len začína. Príď sa inšpirovať na naše podujatia a cestuj po svete.

SkryťVypnúť reklamu

Program festivalu v 18 mestách nájdete na webe a aj na facebooku.

Prečítajte si viac o Expedičnom fonde, z ktorého podporujeme expedície (môžete sa prihlásiť alebo podporiť expedície).

OZ Cestou necestou

OZ Cestou necestou

Bloger 
  • Počet článkov:  8
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Inšpirujeme ľudí cestovať na všetky svetové strany a spoznávať nepoznané. Organizujeme ročne viac ako 50 cestovateľských podujatí vo viac ako 15 mestách Slovenska. Prostredníctvom Expedičného fondu podporujeme cestovateľské expedície. Viac na: www.cestounecestou.sk Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
SkryťZatvoriť reklamu