Svet sa zbláznil!

Písmo: A- | A+

Všetko je na našej planéte hore nohami. Úplne všetko! Vojna sa nazýva mierová akcia. Vojaci mierovými jednotkami. V mene mieru strieľajú, v mene mieru zabíjajú. Aj tanky majú mierové. Mierové bomby. A najviac mierové sú bomby nukleárne. V bitke za mier americké mierové jednotky už niekoľko krajín roztrhali na zdrapy.

 AP
Demokracia sa stala predmetom exportu a vládne nad svetom pod heslom: "Kto je proti demokracii, ten je na odstrel!" V Číne kapitalizmus víťazí pod riadením komunistickej strany a Ukrajina posiela humanitárnu pomoc do Iraku ... pre USA!

Kandidátmi na Nobelovu cenu sú objavitelia "Viagry." Herci z Hollywoodu sa stávajú budhistami. Madonna študuje kabbalu. A to je vlastne skoro to isté, ako keby Bin Ládin začal tancovať v Labuťom jazere.

Káva bez kofeínu. Nealkoholické pivo. Poslanci bez vzdelania. Inteligencia sa stala smotánkou. Chudobní sú "bohatší" iba ak vďaka drobným, ktoré dostávajú. Básnici podnikajú. Podnikatelia kupujú pre svoje manželky drahé obchody, ale ženy nevedia, čo v nich predávať. Pri veľkonočnom pozdrave "Kristus vstal z mŕtvych" počujete odpoveď "Wow!"

Televízne spravodajstvo je servilné voči divákovi, správy už zovšedneli. Ak sa niekde strieľa alebo niečo niekde horí, ľudia odtiaľ už neutekajú, ale naopak prichádzajú sa zo zvedavosti prizerať. Varovanie pred bombou v reštaurácii už návštevníkov nevystraší. Spokojne zareagujú: "Moment, dopapáme a odídeme!"

Príroda? Aj tá sa zbláznila. Golfský prúd už nevie kam by zavial. Vtáci už nelietajú na juh, ale spokojne poletujú na smetiskách. Kocúri mňaukajú svoje milostné ódy pod oknami nie len v marci, ale celý rok. Na cigaretách nájdete varovanie, že fajčenie nie je zdravé. Mole sa živia chemickými prípravkami proti moliam. Sponzormi športových podujatí - pivo! Ženy hrajú futbal, hokej a box. Ony sú lepšie a rýchlejšie tým viac, čím ťažšiu prácu muži vykonávajú. Jing a Jang si vymenili miesta.

Ale najviac sa zdá byť hore nohami Rusko, kde cena ropy rastie, ale národ je na tom stále biednejšie. Kde sú odborníci na diétu čoraz tučnejší, kozmetičky s vyrážkami a hlavným demokratom je dôstojník KGB! Kde sa politikou zaoberajú bývalí šéfovia vedeckých laboratórií a ekonomikou právnici. Vzniká pocit, že oni krajinu neriadia, ale ničia. Len oni dokázali predať investorom z cudzích krajín vojenské závody. Ale tak, že sa dokonca stali dlžníkmi tých investorov.

Pravoslávna cirkev predáva cigarety a pivo. Robia zmluvy s poisťovňami, aby nepoisťovali automobily, ktoré neboli požehnané popom. Pravoslávni biskupi sa bozkávajú s politikmi, oligarchami a bývalými komunistami. Patriarchu chránia viac ako prezidenta. Najčastejšie od veriacich.

Ľudia pochopili, že veľké platy od zamestnávateľa čakať netreba. Veriaci teraz prosia od Pána vysoké percentá v banke a modlia sa za tučné kontá. A popritom sa prežehnávajú mobilnými telefónmi.

Oligarchovia si začali stavať svoje súkromné chrámy. Chcú si zabezpečiť "príjemný" život i po smrti. V chrámoch majú ozvučenie Dolby. Elitné modlitby. Požehnanie finančných dokladov. Citáty zo Svätého Písma používajú v reklame. Všetci sa začali spovedať. Po tom, ako podviedli manželky, čosi ukradli u suseda a zaplatili vrahovi za smrť šéfa, pri spovedi vyznávajú: "Pane odpusť mi, že som v nedeĺu nechodil do kostola!"

Jediné, čo zostalo v Rusku logickým sú symboly. Najmä medveď - symbol hlavnej politickej strany "Jediné Rusko." Perfektný symbol! Cez leto medveď ničí úle, vtáčie hniezda a v cirkuse sa vozí na motorke a tancuje. Ale čo je to najdôležitejšie? Že pol roka prespí.

Ale čo tam po Rusku!!! V celom svete zákony logiky nefungujú. Na Zemi sa zvýšila teplota. Čierny kontinent raz za čas príroda zasype snehom. Akoby chcela ukryť tú ľudskú biedu. Ale vypaľuje a zatápa starý kontinent. Zdá sa, že si s našimi problémami inak ani poradiť nedokáže.

Aj smiešne aj žalostné...
Skryť Zatvoriť reklamu