Čierny deň pre slovenskú ľavicu

Zákon o zásluhách Andreja Hlinku dnes prešiel v parlamente iba zásluhou poslaneckého klubu strany Smer. Na rozdiel od poslancov za SDKÚ sa medzi nimi nenašiel nikto, kto by hlasoval proti a len 7 statočných sa hlasovania zdržalo. Je to neuveriteľná hanba pre sociálnu demokraciu. Poslanci Smeru ukázali, že pod ich červenými kabátmi sa skrýva hnedá košeľa.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (109)

Tu už nestačí hovoriť o extrémizme v radoch vládnej koalície. Tu treba začať hovoriť o extrémizme, ktorý klíči priamo v radoch Smeru. Po tom, čo sa táto strana zbabelo odmietla dištancovať od vlastného poslanca Podmanického, ktorý spieval ódy na diktátora a vojnového zločinca Jozefa Tisa, je toto druhý jasný dôkaz o skutočných hodnotách, ktoré imponujú Smeru. Keď Róbert Fico povedal, že Hlinka nie je agendou jeho strany, umyl si ruky ako Pilát nad antifašistickými tradíciami a demokratickými hodnotami. Ak by toto svinstvo naozaj nebolo jeho agendou, vedel by mu zabrániť. Obchody sú však bližšie ako politické princípy. Smer pomohol otvoriť Pandorinu skrinku, ktorá povedie k novým pokusom o rehabilitáciu Tisovho režimu (nie náhodou Hlinkovi priaznivci rovnako fanaticky a demagogicky obhajujú prezidenta vojnového Slovenského štátu). Napľul do tváre všetkým obetiam totalitárnych režimov. Tento zákon je odrazom cynizmu, ktorý kvôli pochybným zásluhám jedného psychicky nevyrovnaného kňaza o "štátotvorný národ" (hľa, aká kvintesencia komplexu menejcennosti!) je ochotný prehliadať, koľkým jeho príslušníkom sám ubližoval. Hlinka sa nezaslúžil o Slovenskú republiku. O tú vojnovú sa zaslúžil Adolf Hitler a o tú našu Václav Klaus za asistencie Vladimíra Mečiara. Zato títo poslanci sa zaslúžili o ďalšie systematické vymazávanie historickej pamäti, ktorým chce štátna propaganda dosiahnuť, aby sme si pamätali z vlastných dejín iba to, čo vyhovuje oficiálnej mytológii. Načo je to dobré, vedia len oni sami.

Eduard Chmelár

Eduard Chmelár

Bloger 
  • Počet článkov:  78
  •  | 
  • Páči sa:  2x

Jediný režim, voči ktorému nemám výhrady, je pitný.Profil kandidáta na prezidenta Zoznam autorových rubrík:  Zbližovanie ľudstvaKultúra mieru a nenásiliaUdržateľná spoločnosťKritika politikyMédiáRúcanie mýtovPro SlovakiaSúkromnéZábavaNezaradené

Prémioví blogeri

Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

53 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

277 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

722 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
SkryťZatvoriť reklamu