V priateľskej komunikácii cez aplikáciu Viber sa istý Marián K. a istý Martin G., známy aj ako Maznák dohadovali napríklad o výbere riaditeľa nemocnice v Ružomberku, o pozemkoch v Čiernej vode a iných kšeftoch. Maznák mal popritom aj súrnu potrebu poskytnúť médiám rozhovor, ktorý by si sám navrhol. A predstavte si, Marián Kočner mu takúto službičku dokázal vybaviť u "tiežnovinárky" Martiny Ruttkayovej. A popritom ako sa Maznák s Ruttkayovou stretli na doladení rozhovoru na mieru, Kočner pracoval ako dievča na stráženie a opatroval Ruttkayovej deti. Aké obetavé.
Mimochodom tá istá Ruttkayová uvádzala trojdňového kandidáta Václava MIku pri jeho pokuse kandidovať za stranu SAS.
Všeobecne sa očakávalo akú obhajobu použije po zverejnení tejto komunikácie tajný agent Maznák s poverením odhaliť veškerú nelegálnu činnosť v krajine. Tentoraz ostal pri tom, že je len obyčajný poslanec - i keď my už dobre vieme, že je to tajný agent, lebo nám to povedal -, a že s Mariánom Kočnerom vonkoncom nekomunikoval. A preto, že to nerobil, tak musel napísať mnoho statusov na sociálnej sieti a podať aj trestné oznámenie na Igora Matoviča, ktorý zverejnil jeho komunikáciu, ktorá sa nikdy neudiala. Dáva to logiku, nie?
Keďže Maznák neprejavil ochotu dobrovoľne opustiť parlamentné zoskupenie - čo v nás môže evokovať nepríjemný pocit, že nie sme normálne fungujúcim demokratickým štátom -, tak opozícia vyzývala na jeho odstúpenie. Záškodnícke plány voči agentovi Maznákovi však v jednom prípade pohotovo zahatal kamarát, ktorý nemal trému, Andrej Hrnčiar. A neskôr sa vyjadril aj náhodný premiér Peter Pellegrini, ktorý si myslí, že to čo sa stalo nie je také strašné a Maznáka to príliš nediskvalifikuje. Popritom všetkom sa hlasovalo o zrušení amnestie pre Mariána Kočnera ku kauze Technopol a bol to práve Maznák, ktorý svojim kolegom ukázal, ako majú hlasovať.
Neskôr sa k podpredsedovi parlamentu vyjadril aj Béla Bugár. Ten si myslí, že Maznák síce zlyhal, ale to mu nebráni ostať naďalej podpredsedom parlamentu ak sa na to cíti a Most-Híd nebude trvať na jeho odstúpení.
Čo sa týka samotného Mostu, tak ten sa najprv dohodol na predvolebnej spolupráci s SMK, aby za pár dní SMK z toho vycúvalo. Za charakterno-orbánovskou koalíciou ale slzy roniť nemusíme. Pri tejto príležitosti sa hodí definitívne zabudnúť na Most-Híd a nechať ich politicky zomrieť, keďže už mali tisíc príležitostí ukázať charakter a vždy len čakajú na výsledky vyšetrovania. Túto dráhu už ukazujú najnovšie prieskumy, kde sa strana pohybuje okolo 3,8%. V marci by jej svedčilo aj číslo pod 2.
Naopak, koalícia vznikla na inom fronte. Vyzeralo to ako ilegálne stretnutie priaznivcov upaľovania čarodejníc, ale to len Obyčajní ľudia prijali na svoju kandidátku Annu Záborskú a Branislava Škripeka a pár ďalších inkvizítorov. Pri tejto príležitosti sa natíska taký otrepaný vtip. Múmia sa zobudí a keď vylezie von na svetlo, tak sa spýta prvého človeka: "Anna Záborská ešte kandiduje?" Good idea Slovakia.
Zakrátko po tejto dohode storočia prišla zo strany Oľano ďalšia ponuka. Tentokrát pre stranu KDH, ktorej Igor Matovič sľuboval polovicu kráľovstva a princeznú za ženu. Ponuku na zahodenie vlastnej identity a spojenie sa s nepredvídateľným lídrom a niekoľkými inkvizítormi, KDH predvídateľne odmietlo.
Jedna trojkoalícia síce nevznikla, ale verejnosť a politológovia s veľkým napätím očakávali ako dopadne iná potencionálna trojkoalícia. Strana Za ľudí však dala dvojkoalícii PS/Spolu košom a tým pohoršili mnohých. A urobili dobre. Uprostred všetkých týchto šialeností, ktoré sa tu dejú, vyzerá takéto normálne rozvážne rozhodnutie až podivne.
V súčasnosti je tak najväčším strašiakom všetkých opozičných strán to, kto zase príde s nápadom na nejaké spájanie a hlavne obava, že to bude Igor Matovič.
Marián Kočner bol obvinený z objednávky vraždy mladej dvojice, Jána a Martiny.
Ďalší človek zapletený v tomto prípade, Zoltán Andruskó, chce vypovedať o korupcii dvoch ministrov súčasnej vlády. Hovorí sa o menách Ján Richter a Denisa Saková. Na ďalšie pokračovanie si však budeme musieť počkať.
Policajný prezident Milan Lučanský nečakal a rozpustil vyšetrovací tím, ktorý mal na starosti vyriešenie dvojnásobnej vraždy mladých ľudí. Robota je vraj už dokončená.
V Martine zistili, že na pešej zóne je príliš rušno a tak sa pre pohodlie chodcov a áut rozhodli zakázať pohyb cyklistov. Najprv ale bolo potrebné o tom hlasovať a tak sme sa dozvedeli, že tento návrh nemá podporu poslancov. Ľudí zaujímalo kto to vlastne navrhol. "Akože primátor" (tu si pripomeňme premiéra tejto krajiny) tvrdil, že to boli poslanci, tí tvrdili, že to bolo mesto a tak podobne.
Univerzita Komenského v Bratislave chcela na svojej pôde zorganizovať politickú diskusiu, z ktorej sa začali odhlasovať politici, ktorí nechceli diskutovať so zástupcom fašistov a univerzita celú diskusiu zrušila, lebo začínala byť príliš spolitizovaná.
Ten istý zástupca fašistov mal okrem toho aj prácu v Európskom parlamente. Bol bystrý a všimol si, že jedna členka poslaneckého klubu nezapadá do fašistického vnímania sveta a pohotovo o tom informoval a tak si pripísal bodíky za aktivitu. Lebo veď predsa tam neprišiel len sedieť a brať peniaze, ale aj niečim prispieť.
Neskôr sa pochválil aj tým, že jemu a kolegovi Radačovskému, známejšiemu ako sudca s kokaínom v kufri, sa podarilo zastaviť prílev nelegálnych migrantov do Európy. Čo síce nebola pravda, ale mohla byť. Hlavne to dobre znie, keď dvaja statoční junáci z valala zachránili EÚ pred inváziou nájazdníkov. Veď to aj vynieslo obdiv v radoch verných, o čom svedčí viac ako 5700 zdieľaní na sociálnej sieti.
Kým všetci (neúspešne) riešime spájanie, maznanie a klamanie, tak aspoň v SNS vedia riešiť problémy. Jeden z nich sa im podarilo zvládnuť s prehľadom aj minulý týždeň. A ani nebolo potrebné zvolávať ostrouhlý stôl. Zdá sa, že po nedávnej tlačovej správe, už budú vedieť aké "i" sa píše v mene Pellegrini.