Otvor ústa, národ holubičí

Nechránime si deti, vysmievame sa zo starcov. Hanba národu tomuto. Televízia JOJ si dovolí vo večernom vysielaní televíznych novín zosmiešňovať starých ľudí, keď ich prezentuje ako bezprízorné súložiace oblečené opice*. Zamaskoval

Písmo: A- | A+
Diskusia  (115)

Moderátor, vlásky vyčesané nahor, chacha-chichi to sa súloží ešte aj po päťdesiatke? Americkí seniori, ktorí hodnotili "akože kamasútrovú" seniorskú prezentáciu sa postarších párov, boli zhnusení. Iba mladé dievčence sa smiali, že je to výborná zábava pre mladých. Kde podeli v televízii rozum? Prečo urážajú obdobie života, kedy odchádza vitalita a blíži sa koniec.

Neriešim sexuálny život seniorov. Dokonca ani juniorov, ani moje kamarátky a susedov. Sú určité súkromné a intímne dimenzie nášho života, do ktorých sa netlačím, pokiaľ sa sám človek „nechváli“. Ani nebudem ako moderátorka Barmošová tvrdiť, že "milé". Americká seniorka sa jasne vyjadrila, že "odporné". A nehovorila o svojom seniorskom pocite zo života, ale o tom, ako boli seniori prezentovaní vo "videoinscenácii".

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Keď človek žije dlhšie, odchádza sila, rezkosť kroku a sviežosť pohybu. Začína byť unavený. A ja mám zo slabosťou súcit, pretože slabosť je niečo, čo neviete ovládať. Keď pribudnú rôčky, vrásky, ruky sa trochu možno roztrasú a telo nakloní. Prestanete ohurovať mejkapom a výstrednou voňavkou, silným hlasom a výraznými gestami, už nemáte naponáhlo. Tak nejako by to asi bolo, keby nás zovšadiaľ nepresviedčali, že máme byť stále mladí. A že staroba nie je o vitalite. Že je to iba vizuálna zmena, ktorá sa dá odstrániť plastickou operáciou.

Otvor ústa, národ holubičí, a hlc večer čo večer, deň čo deň, bulvárnu produkciu redaktorov, ktorí sa z teba vysmievajú.

Skryť Vypnúť reklamu

Nechrániš si deti, nemáš rešpekt pred „jeseňou života“, len prehĺtaj poamerikanizované sústo, ktoré ti tlačia dobre platení zamestnanci masmediálneho biznisu do tvojho virtuálneho krku.

----------------

TV JOJ, Televízne noviny, nedeľa 15.4.2012, po 19 hodine večer

Viera Číková

Viera Číková

Bloger 
  • Počet článkov:  6
  •  | 
  • Páči sa:  0x

... Zoznam autorových rubrík:  res publicavoľným štýlom

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Skryť Zatvoriť reklamu