Počas vlád SMERu organizovaný zločin na Slovensku prekvital a siahal aj na tie najvyššie a najdôležitejšie inštitúcie. Dôkazom tohto sú právoplatne odsúdení páchatelia a spolupáchatelia týchto trestných činov. Od desiatok káuz kde štát prišiel o nemalé peniaze cez kauzu Čistý deň až ku kauze vraždy novinára.
Vražda novinára
Rok 2018 bol čiernym rokom pre našu demokraciu. Jej základný pilier, investigatívna žurnalistika, bol hrubo poškodený vraždou Jána Kuciaka a jeho snúbenice. Motívom vraždy bola jeho práca ktorá odhaľovala obrovské zločiny napojené priamo na vládnych predstaviteľov.
Vládna kolícia tak vymenila Fica za Pellegriniho a vláda prešla drobnou zmenou, bolo však jasné že pri moci sa dlhšie ako do konca funkčného obdobia neudržia. Tak sa aj stalo a postoje voči vtedajšej vláde sa pretavili aj do výlsedku parlamentých volieb. Aj napriek predvolebnej korupcii v podobe nezodpovedne schválených 13. dôchodkov.
Vláda "zmeny"
Výsledok parlamentných volieb v roku 2020 dal ľudom nádej. Väčšina voličov skutočne verila v to že príde zmena a Slovensko sa už na dobro zbaví chápadiel mafie. Kroky štvorkoalície, neskôr trojkoalície, ľudom nádej zobrali. V čase plnom kríz ich komunikácia, chaotické vládnutie, neschopnosť hľadať kompromisy a neschopnosť prekročiť vlastné egá v ľuďoch definitívne pochovali nádej na zmenu.
Chýbajúca alternatíva?
Jediná alternatíva na politickom "trhu" k SMERu je HLAS, čiže SMER 2.0. V tzv. "demokratickom" spektre nie je strana ktorá by dokázala presvedčiť svojim prejavom, ideálmi alebo programom toľko voličov ako SMER.
Vlády v rokoch 2020-2023 donútili ľudí radšej si zvoliť zločincov ako nekompetentných politikov. Pokiaľ na Slovensku nedokážeme vytvoriť alternatívu k súčasnej vláde, ktorá by dokázala voličov presvedčiť a vrátiť im nádej, tak koniec súčasnej vlády nemôžeme čakať v blízkom čase