reklama

Kto je v skutočnosti Oliver Kríž?

Viete, koľko stojí Škoda Fabia v najnižšej výbave? Približne 9000 eur. Tomáš Mikus, bratranec Olivera Kríža, podpísal ako podpredseda predstavenstva OLO prenájom takejto Fabie na štyri roky za 19 000 eur.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (7)

Keby len jednej, prenajali si ich rovno 16. Škoda je minimálne 170 tisíc a väčšina áut nemá za štyri roky najazdených ani 30 000 kilometrov. Skvelý biznis posvätil z pozície podpredsedu dozornej rady Oliver Kríž. Za zmanipulované nominácie do mestských podnikov Oliver samozrejme hlasoval. Však ako inak by tam dostal svojho bratranca (viac tu). 

Zlodejina jasná ako lúpež s kuklou na hlave za bieleho dňa. Nie je to jediný prípad, kedy sa v okolí Olivera Kríža niekomu niečo nalepilo na prsty. Najprv si však povedzme o falošnej tvári Olivera Kríža.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Je chladný februárový deň a Oliver Kríž zbiera petíciu proti diaľničnému privádzaču na konci Petržalky. Developer nakreslil do svojich vizualizácií zjazd z diaľnice a obyvatelia okolitých domov ostali zhrození. Oliver zacítil šancu a pohotovo zorganizoval petíciu proti zlému developerovi. O niekoľko dní zástupca developera vysvetľuje občanom, že žiaden privádzač stavať nebudú a do vizualizácie len zakreslili plán mesta, ktorý na papieri existuje už najmenej desať rokov. Oliver to veľmi dobre vedel, poslancom mesta je už dvanásť rokov a všetky dopravné plány v Petržalke sú mu dobre známe.

Oliver Kríž je rodený politik. Kampaňuje nepretržite, petícií a ankiet zvládne za štyri roky aj desiatky. Raz keď mu dáte podpis, z jeho mailing listu sa tak skoro nedostanete. Máte vo svojom okolí nejaký problém? Oliver sa s vami rád stretne, vypočuje, pred davom aj na lavičku vyskočí, niečo porozpráva. Škoda len, že na zastupiteľstve hovorí niekedy pravý opak. S úsmevom na perách som si vypočul Oliverov prejav pred občanmi, ako treba na Einsteinovej urobiť územný plán zóny a tak zabrániť výstavbe. Keď som to pár dní predtým spomenul ako možnosť na zastupiteľstve, bol som podľa Olivera nezodpovedný amatér, čo chce plytvať peniazmi mestskej časti.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Nezostalo iba pri Einsteinovej, Krížovci navrhli urobiť aj územný plán Sad Janka Kráľa. Do médií sa totiž dostalo, akú opachu chce Kmotrík postaviť rovno vedľa parku. Juraj Kríž (brat) napísal ohnivý článok a Oliver sa vyjadril pre niekoľko médií. Takú maličkosť, že Oliver kedysi hlasoval za zmenu využitia pozemku zo športu na výstavbu, radšej nespomenul. Len čo nám naše uznesenie o územných zónach napadol prokurátor na súde (nejasný zákon a nečinné ministerstvo – ťažká téma), odhodlanie Krížovcov pomáhať občanom sa kamsi vyparilo. Na moju výzvu prijať k veci stanovisko zastupiteľstva ani len nereagovali.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Oliver sa rád priživuje na témach a práci iných poslancov. Keď strihal pásku na novom work-outovom ihrisku, ktoré bolo prioritou iného poslanca, skoro sa mu kvôli tomu rozpadol klub. Oliver na tom ani slamku nepreložil a Ivana Uhlára, ktorý to celé obehal a vybavil, ani len nezavolali. Rovnako si Oliver privlastnil tému nebezpečnej križovatky Rusovská/Lenardova, hoci som to celé riešil ja a Vlado Dolinay. Oliver sa nezúčastnil ani jediného pracovného stretnutia ku križovatke, za to však stihol o nej porozprávať do médií a tému prezentuje ako svoju aj v predvolebnej inzercii. Malé plus má aspoň za lobovanie, aby sa to v meste dostalo do rozpočtu. 

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Pokrytectvo Olivera Kríža nemá hranice. V programe má zvyšovanie kapacít škôlok. Za zverenie opustených škôlok na Krásnohorskej a Znievskej do správy mestskej časti však nehlasoval. Pred štyrmi rokmi iní aktivisti rozbehli v Petržalke petíciu Stop ropovodu cez Bratislavu. Oliver si už nevedel pripísať kredit a tak rozbehol vlastnú petíciu s názvom Nie ropovodu cez Bratislavu.

Tunelovanie VPS

Miestny podnik verejnoprospešných služieb (VPS) si prenajal jazdený traktor na necelé tri mesiace za 21 840 eur. Keby si ho chceli kúpiť, stálo by to rovnako. Ján Hrčka, ako prednosta v Karlovej Vsi, dokázal prenajať takýto traktor za 3 600 eur na 5 mesiacov, čo je po prepočítaní na mesiac jedna desatina ceny.

Za šesť dní práce posypového auta si iný nájomca vyúčtoval 23 280 eur. Do opravy dvoch vozidiel Piaggo investovala VPS okolo 4600 eur, aby ich následne obratom predala za niečo vyše 1000 eur. Autá, ktoré majú spotrebu okolo 6 litrov na 100 kilometrov, vykazujú na papieri spotrebu 18 litrov. Najazdené kilometre samozrejme nesedia. Keď sme toto všetko zistili, riaditeľa sme ihneď odvolali.

Zaujímavé je, že nový riaditeľ musel z áut VPS zoškrabávať nálepky Mladej Petržalky. Pozvánky na akcie Olivera Kríža a jeho partie viseli na mobiliári mestskej časti po celej Petržalke. O mobiliár sa stará VPS. Už stačí len dodať, že za Mladú Petržalku kandiduje za poslanca aj vedúci úseku údržby VPS Marek Kovačič.

Oliver Kríž je prototypom človeka, ktorý by sa k verejným zdrojom nemal priblížiť ani na kilometer. O ďalších hriechoch Olivera Kríža si môžeš prečítať v tomto článku.

Autor kandiduje za miestneho a mestského poslanca v Petržalke.

Obrázok blogu
Peter Cmorej

Peter Cmorej

Bloger 
  • Počet článkov:  141
  •  | 
  • Páči sa:  24x

Poslanec NRSR za stranu Sloboda a Solidarita. Expert strany na Odvodový bonus a dôchodkový systém a člen výboru NRSR pre sociálne veci. Celý život sa profesionálne venujem financiám a investovaniu. Okrem toho zastupujem spotrebiteľov voči finančným inštitúciám na súdoch a ako bratislavský a petržalský poslanec sa venujem komunálnej politike. Vyštudoval som ekonómiu a právo.Všetky moje články aj z iných blogov nájdete na mojej osobnej stránke www.petercmorej.sk Zoznam autorových rubrík:  Finančné poradenstvoMajte sa na pozoreDruhý pilierCestovanieSlepá spravodlivosťVeselé príhody z neveselého VOPolitický obšťastníkSúkromné

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

747 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

292 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu