Bomby, maily, odpočúvanie (satira, fejtón, skutočnosť, analýza 42. diel). Čo sa týždeň dopočul a odpočul

Ako vravel klasik "odpočúvaj v pokoji". Hromadné maily na školách. Taktika dobrá pre agresora. Presmeruje pozornosť.

Bomby, maily, odpočúvanie (satira, fejtón, skutočnosť, analýza 42. diel). Čo sa týždeň dopočul a odpočul
Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Bomby sú teraz v kurze

sú hľadané pod lavicami žiakov, rovnako ako ťaháky pred písomkou, ale to nepoznajú skrýše žiakov, ani rýchlosť tunajších zlodejíčkov, čo sa o uložený "tovar" veľmi rýchlo postarajú ak sa objaví, čo ale mailoví potencionálny atentátnici netušia a nepoznajú aké pomery tu vládnu. A čo. Oľutujú s kým si to začali! Všetko im ukradnú aj tie bomby. Zlodejíčkom sa totiž znížili trestné sadzby a zvýšila odvaha, takže oficiálne hľadanie je márne. Sú rýchli a predbehnú aj profi hľadačov potencionálnych atentátnikov. Zlodejíčkovia majú tak úžasnú motiváciu a mali by sa zapojiť do hľadania aj oficiálne. Školstvo by sa vybielilo ako stará maštaľ a začalo by sa bielením od núl, čo ich tu máme všade a hocikoľko.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Hľadači nič nenájdu. Nenájdu ani veľkých zlodejov, nieto ešte malých a mailových gangstrov za počítačmi.

Deti by na školách radšej našli nejaké sexbomby a sexbombákov.

Bombové vyhrážky na školách sú veľmi vážnym problémom, ktorý sa v posledných dňoch opäť objavil na Slovensku. Viaceré školy po celej krajine dostali výhražné e-maily, v ktorých sa tvrdilo, že sú zamínované12. Polícia prijala štandardné bezpečnostné opatrenia a prehľadala školy, aby zabezpečila bezpečnosť žiakov a zamestnancov.

Podobné hrozby boli hlásené aj v Česku, kde polícia tiež zasahovala a vyhodnocovala situáciu. Našťastie, doteraz sa žiadne z týchto hrozieb nepotvrdili ako reálne

Vraj sa budú rozposielať maily všade, každému, hocikomu, hocikedy a všetci vybehnú do ulíc a snáď si ešte aj stihnú povedať názor, lebo...

...vraj...

Slovensko má parlamentnú demokraciu, čo znamená, že vláda je zodpovedná parlamentu a je volená občanmi. Tu sú niektoré kľúčové aspekty politického systému Slovenska:

  1. Prezident: Hlava štátu, volený priamo občanmi na päťročné obdobie. Prezident má prevažne reprezentatívne a ceremoniálne funkcie, ale má aj niektoré dôležité právomoci, ako napríklad vymenovanie premiéra.

  2. Národná rada Slovenskej republiky: Jednokomorový parlament, ktorý má 150 poslancov volených na štyri roky. Parlament schvaľuje zákony, rozpočet a kontroluje vládu.

  3. Vláda: Výkonná moc, na čele s premiérom, ktorý je vymenovaný prezidentom. Vláda je zodpovedná parlamentu a musí mať jeho dôveru.

  4. Súdna moc: Nezávislá od výkonnej a zákonodarnej moci. Najvyšší súd je najvyššou súdnou inštanciou, a Ústavný súd dohliada na súlad zákonov s ústavou.

...možno zostanú už len bomba spomienky na minulosť.

Odpočúvaj v pokoji

je heslo tejto doby od nášho klasika humoru, čo mal byť nápis na hrobe pracovníka ŠTB so slúchadlami a odznakom schovaným v klope baloňáka.

Pôvodné strašenie o čípoch vpichovaných do tela cez očkovanie (hovädzky malé čipy, procesory, batérie, obvody, antény, obvody, vysielač, prijímač dát) sú ničím, v porovnaním s tým, čo nám tunajší vodcovia chystajú. Vtedy ohlupovali a strašili, teraz budú budovy obsadzované IT pracovníkmi v službách tajných a budú viesť databázy sledovačiek, odposluchov, výrokov na záchode, v posteli, pod sprchou, v aute, na bicykli, v krčme aj na chate, (chata nie čet) byte, či ulici, aby vedeli vydierať, kompromitovať. Tento model samozrejme beží a politici sú držaní za ... (bolestivé miesta)

SkryťVypnúť reklamu

Áno, Slovenská informačná služba (SIS) údajne disponuje softvérom na sledovanie pohybu a odpočúvanie, konkrétne systémom Pegasus. Tento softvér umožňuje sledovať komunikáciu, polohu, používať mikrofón a fotoaparát zariadenia bez vedomia používateľa. Pegasus je veľmi efektívny, ale aj kontroverzný, pretože bol v minulosti použitý na sledovanie novinárov a opozície

Že nebudú zneužité? Ha-ha. No jasné, určite nám dajú vedieť, že nás sledujú. Rozpošlú maily.

Rádia sa budú lúčiť s poslucháčmi: "do vypočutia!", televízie: "vidíme sa na samotke".

A možno slovo supercela nadobudne úplne iný význam

Supercela, alebo supercelárna búrka, je typ konvektívnej búrky, ktorá obsahuje jeden dlhotrvajúci, rotujúci výstupný prúd a dva zostupné prúdy. Na radare ju charakterizuje mezocyklóna. Supercely sú často sprevádzané extrémnym počasím, ako sú obrovské krúpy, tornáda, prívalové zrážky a intenzívna elektrická aktivita

Vladimír Čuchran

Vladimír Čuchran

Bloger 
  • Počet článkov:  143
  •  | 
  • Páči sa:  1 486x

Kto berie život celkom vážne, prichádza o veľa. Ver mi, s humorom to ide ľahšie. Aj keď často je to cez slzy, ale netreba to vzdať, pokiaľ to ide a ostáva nejaká byľka nádeje a zbytok síl. V živote je nutné vedieť aj vzdať sa, pokoriť sa sile hôr, prírody, úctivo ich odprosiť, že si prekročil tú hranicu, pokiaľ by si zašiel priďaleko a hlavne vedieť, kde je tá hranica. Hoci v živote si človek neustále kladie vyššie a vyššie ciele a hranicu aj prekročí...A ako vravím, aj na šibenicu s úsmevom! Ver mi, treba rozdávať pozitívnu energiu, treba sa rozdávať, urobiť niekoho šťastným - možno aj tam treba hľadať filozofiu bytia, nielen v mysli obrátenej do seba. Pôvodne, profesne stavebný technik, najmä projektant architektúry. Srdcom horal - turista, horolezec, jaskyniar, horský bežec, ochranca prírody. Dnes následkom mozgovej mŕtvice invalid. Ako človek, pesimista, nadobudnutý životnou praxou, fejtonista, srandista. Dôchodca 2018. Ako tak pozerám na svet asi aj pesimistom zostanem... Zoznam autorových rubrík:  turistika, turizmusSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Yevhen Hessen

Yevhen Hessen

35 článkov
Marcel Rebro

Marcel Rebro

136 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

50 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

91 článkov
Anna Brawne

Anna Brawne

103 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu