Covid festival v našom meste - za každú cenu

Písmo: A- | A+

Ak treba minúť dotáciu z Kult minor-u, tak sa to jednoducho musí. Nech to stojí, čo to stojí... Kezek a kezek ....

Tak a máme za sebou ďalšie kultúrne obohatenie. (Alebo obohatenie sa)
Čo sme získali v oblasti kultúry? Niekoľko hodín "disco hudby" a celonočné pokrikovanie: kezek a kezek a kibaszot kezek, a ešte, kezeket a magasba..
A sme bohatší..

Zástupca primátora mesta (v poloprofesnom živote DJ:) , respektíve jeho združenie usporiadalo ďalší ročník DJ Festivalu..

Ale pekne poporiadku..
Nakoľko vlani, keď malo združenie všetko od mesta zdarma, to s kritikou nedopadlo až tak dobre, (viac v blogu), tak teraz sa na to išlo, trochu inak.

AD1: termín festivalu..
Čakalo sa do poslednej chvíle. Keď sme sa dozvedeli, že od 6.9.2021 je okres v oranžovej farbe covuid automatu, padlo začiatkom týždňa rozhodnutie, že DJ festival sa bude konať 4.9.2021. Zmluva na prenájom štadiónu podpísaná 30.9.2021. (Zdroj : Digitálne mesto Kráľovský Chlmec) Link na zmluvu.
Nakoľko je predpoklad, že sa epidemiologická situácia zhorší (pozitívne testovaní občania a ich rodinný príslušníci si veselo behajú po meste) a zástupca primátora, respektíve jeho občianske združenie by mohlo prísť o dotáciu 600o euro z Kult Minor, tak sa zrazu spustila promo kampaň na festival.. A rozhodlo sa, že festival bude o pár dní...

AD2: Zmluva na prenájom.
Už sa neopakovala chyba z vlaňajška, že štadión zdarma, o všetko sa postará mesto a OZ zhrabne čistý zisk.
Pre istotu v zmluve je chybne uvedené VZN 1/2013, ktoré pojednáva o absolútne iných veciach, ale nepojednáva o Prenájme. P tom pojednáva VZN 4/2013.
A prenajali sme štadión, ktorý máme v cenníku za 50/h na 4h... (?) Za 200 euro + elektrina
Síce štadión využíval nájomca od 4.9.2021 od 16:00 kedy začal stavať pódium a akcia trvala oficiálne do 03:00h 5.9.2021 a nájomca má všetko dať do pôvodného stavu do 5.9.2021 do 18:00.. ale zaplatí len 4h.. No čo.. Mesto peniaze nepotrebuje. Prečo je to tak?.. Otázka za 100 bludišťákov
V zmluve sa organizátor , teda združenie zaviazalo, že bude všetko ako má byť a že počas celého konania, mimo iného zabezpečí aj to, aby všetci v areáli mali rúška, dodržiavali odstup a mali možnosť dezinfikovať si ruky.
Viď foto.. Zdroj: Digitálne mesto

Výňatok zo zmluvy
Výňatok zo zmluvy (zdroj: Rastislav Čurma)AD3: Interregionálny výskumno- rozvojový inštitút..
V čom spočíva výskum a rozvoj tohto OZ sa mi doteraz zistiť nepodarilo. Nakoľko zbytky strany Most-Hid, z ktorej je takmer jednofarebná mestská vláda, už tušíia ich osud, začali veľmi, ale naozaj veľmi hrať na národnostnú nôtu.. Primátor je v susednom Cigánde (H) takmer viac ako doma a jeho zástupca mimo toho, že celú akciu nepromoval ani jediným slovenským slovíčkom, tiež neprispieva k lepšiemu spolužitiu dvoch národov v jednom meste. Takže aký Výskum a rozvoj interregionality má združenie na mysli netuším.. Ak by akcia bola promovaná aj v slovenčine, tak by o nej možno vedeli ľudia z neďalekých Michaloviec a prišli by.. Na strane druhej "Kibaszot kezek" by ich asi nerozvinulo... Alebo možno áno, lebo nadávky je potrebné naučiť sa ako prvé.

AD4: Opatrenia v háji.
Aj keď sa OZ zaviazalo, že počas celého konania festivlau budú opatrenia dodržiavané, nestalo sa. Budem sa zajtra pýtať vedenia mesta, čo s tým.
Foto: Zdroj FB


Možno nás po Dj Festivale čaká covid festival. kto vie.. Ukážu čísla najbližších dvoch týždňov... Zas až toľko ľudí tam nebolo.. To je následok toho, že na propagáciu nebolo dostatok času
Potom nás čakajú ešte vinobranecké slávnosti. Mesto bude chcieť odprezentovať svoj výtvor (amfiteáter, ktoré rekonštrukcia stála 711 000 európskych peňazí) a blíži sa volebný rok, takže primátor bude chcieť aké také promo, že to robia pre nás. Nakoľko je momentálne primátor srdcom aj každou bunkou maďar, nečaká nás vystúpenie ani jedného slovenského interpreta...
A ono je to vlastne zas škoda..
Zas mohli prísť ľudia zo širšieho okolia.. Ale nakoľko sa primátor radí asi s rovnakými ľudmi z Interregionálneho výskumno rozvojového inštitútu, tak dospeli k záveru, že naše mesto si vystačí samo.. S tými, čo tu zatiaľ ešte zostali..
Ak budú opatrenia na vinobraneckých slávnostiach rovnaké, a ich dodržiavanie a kontrola tiež, možno sa dočkáme rekordných čísel v rámci Slovenska už čoskoro..
A konečne si nás vláda všimne..

Skryť Zatvoriť reklamu