Profesionálka

Zažili sme to už asi viacerí. Stačil okamih a najbližší človek bol svetskou minulosťou. Smútok, bolesť. V takých chvíľach dvíhame telefón, aby sme dali tých svojich milovaných "na poriadok".  A z telefónu sa ozve hlas patriaci panej v serióznych stredných rokoch, ktorý tónom plným sústrasti, pochopenia, ochoty stáť pri Vás oznámi: „Sme tu pre Vás. Od rána do noci." Hlas profesionálky.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Stalo sa to aj mne a môjmu bratovi, keď sme pochovávali 2. z našich rodičov. Hlas bol milý, panie tiež. Platenie účtov sme vlastne ani neriešili. Až neskôr, po opadnutí emócii sa nám začali otvárať oči pri pohľade do účtenky. Trochu sme zapochybovali, keď nám známi povedali, že truhla z veľkoskladu je o 100 €ur lacnejšia, ako tá, ktorú sme kúpili v pohrebnej službe a ani sme vlastne nechceli vedieť, či je to pravda. Odrazu sme mali pocit, že aj ten milý hlas v telefóne je súčasťou účtu. Bolo to však za nami a bolo treba ísť ďalej.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Po mesiaci nás milo nás prekvapilo oznámenie o finančnej podpore od štátu na náklady súvisiace s pohrebom. Naozaj sme s takým niečím nerátali. Aké však bolo prekvapenie môjho brata na pošte, keď mu pani oznámila, že je vypísané zlé číslo za lomkou v rodnom čísle, a že mu teda peniaze nemôže dať. Ja, čoby akčnejšia z našej dvojice, som promptne volala do pohrebnej služby. Opäť ten smútočný, chápanlivý hlas: „Sme tu pre Vás,...“ sa rýchlo zmenil na rázny „civil“ keď som vysvetlila, čo potrebujem vyriešiť. Pani energicky sľúbila nápravu a konzultáciu so sociálnym odborom. Spokojná som zavesila slúchadlo a pomyslela som si: „No, snáď je to naozaj profesionálka.“ Po mesiaci mi zavolal brat. Rozladene rozprával, že mu prišlo oznámenie o peniazoch, že bol po ne na pošte a že pani mu s podozrievavým výrazom v tvári opätovne odmietla vydať peniaze, lebo číslo za lomkou... O pol deviatej večer som volal na onú pohrebnú službu. Keď som dovysvetľovala čo chcem a dostala prísľub nápravy z druhej strany, zložila som telefón a môj manžel len sucho skonštatoval: "Bola si slušná, ale dôrazná."

Skryť Vypnúť reklamu

Na druhý deň mi pani z pohrebného ústavu volala, že chyba sa stala na sociálnom úrade, že zjednala nápravu. že dotyčnej pracovníčke vysvetlila, ako k tomu príde môj brat, ktorý má žiaľ, aby vyzeral ako podvodník na pošte, ako k tomu príde ich firma, aby prichádzala o dobré meno a že – a to hlavne – sa má ospravedlniť a poslať peniaze na účet.

A bolo to ako v rozprávke. Šibnutím čarovného prútika sa zlo na dobro obrátilo. Pani zo sociálky sa vraj ospravedlňovala a to dosť dlho a peniaza na účet už došli.

Nuž tak, proste, bola to asi naozaj profesionálka. Škoda, že naše dane živia tú druhú dámu.

/Udalosť výnimočne nie je z Prešova/

Dagmar Rusnáková

Dagmar Rusnáková

Bloger 
  • Počet článkov:  11
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som len taká malá poľnohospodárka v teréne. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu