DNI PETRŽALKY 18. jún 2006

Aj tento rok oslavovala Petržalka svoj sviatok. Ako inak, než tradične – v jeden júnový víkend v areáli dostihov. A ako ináč, keď nie horúcou muzikou a studeným pivom.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)
Dni Petržalky
Dni Petržalky 

Už okolo desiatej hodiny doobeda sa areál zapĺňal množstvom stánkov a atrakcií. V prednej časti sa konala každovíkendová burza, ktorá prilákala niekoľko zvedavcov.
Tieto „ranné vtáčatá“ ohlušovali zvláštne zvuky, šíriace sa od pódia. „Raz, dva, raz, dva... „ „Cccc...“ „Ttttt...“ bolo počuť na míle ďaleko. To sa len hudobníci pripravovali na svoje večerné vystúpenie. Občas spomínané logopedické cvičenia spestrila viac či menej známa pieseň. Povďační boli všetci.

Stánky zásluhou šikovnosti a premyslenosti svojich majiteľov rástli ako huby po daždi. Ani by ste neverili, koľko času a energie zaberie rozloženie takéhoto objektu. A to nehovorím o napĺňaní chladničiek, políc s tovarom, programovaní pokladní, narážaní piva... Všetko musí byť perfektné, aby stánok uniesol predpokladaný večerný nápor. Ešte pokukovanie po konkurenčných cenách, zaučenie „noviciek“ – čašníčok a Petržalka je pripravená na oslavy.

9. ročník Dní Petržalky bol slávnostne otvorený v sobotu 18.6.2004 o pol piatej poobede pod taktovkou starého dobrého Senzusu. Pokračovala najlepšia amatérska skupina roku 2006 Šupito Plesto a obľúbený Puding pani Elvisovej. Tento rok bol program naozaj pestrý. Podporilo ho aj vynikajúce počasie, sprievodné skupiny mažoretiek a roztlieskavačiek a skvelý moderátorský výkon dvojice notoricky známej z SOS : Dana Dangla a Romana Pomajba . Chlapci predviedli, že improvizácia im nie je cudzia, dokonca Dangl svoje vtipy okomentoval, že „ ich veľmi rád hovorí, lebo mu to vždy zakazujú. “

V prvej hodinke sa návštevníci ešte ostýchali. Za podpory ďalších más, prichádzajúcich zo svojich domovov,kúpalísk či záhrad, sa definitívne osmelili a zábava sa mohla začať. Deti lákali kolotoče, pukance s cukrovou vatou, obrovský nafúkaný hrad na skákanie i už tradičná prehliadka psíkov súťažiacich o titul Orech Petržalky. Bolo sa na čo pozerať. Hoci sa občas zdalo, že majitelia psíkov sa predvádzajú viac než ich zverenci, všetko nakoniec dobre dopadlo a vyhrali tí najlepší.

Dobrú náladu podporila i skupina Nocadeň , ktorej piesne si už spievalo kompletné osadenstvo dostihového areálu. Túto atmosféru využilo i moderátorské duo a zorganizovali súťaž Miss Mokré tričko a Karaoke show. Vzhľadom na súťažiacich i konečné výhry (suché tričká) hovorme skôr o recesii.

Keď bolo o deti postarané, nastal čas pre mamičky a oteckov. Húfy čakajúcich pred stánkami sa začali zväčšovať. Obsluha zložená často až zo šiestich členov mala čo robiť. Výraz „lietať ako špinavé prádlo“ sa opäť potvrdilo, a to celkom doslova. Všetko pre blaho zákazníka.
Zapadajúce slnko posmelilo k neobmedzeným radovánkam. Favoritom číslo jedna sa nepochybne stalo čapované pivo. Tesne za ním sa na všeobecný údiv umiestnila kofola.. Keďže sa tento ročník niesol v duchu zákazu predaja tvrdého alkoholu, obľúbené boli i vínne striky na skutočne rozmanité spôsoby. Nuž, sme národom statných mužov a vytrvalých žien. Čo sa týka jedálneho lístka, kraľovali typické antidiétne lahôdky.

Ďalšia kvalitná hudba v podaní skupiny Mango, Peha či Superstaristu Petra Cmoríka lákala čoraz viac návštevníkov.Každý si mohol prísť na svoje. Postretať známych, „vyvenčiť“ detváky, príjemne stráviť víkend... Aj zloženie zabávajúcich sa bolo pestré – od tých najmenších až po seniorov.
S pribúdajúcou tmou sa však do presily dostávala najmä staršia generácia. Ktovie, mohlo to byť ich väčšou výdržou v konzumácii (čohokoľvek).

Tesne pred polnocou nastal čas na očakávanú čerešničku na torte – českú Lauru a její tigři. Ilona Csáková predviedla nielen svoj skvelý hlas, ale i obdivuhodný temperament. Skvelú zábavu symbolicky ukončil veľkolepý ohňostroj, ktorý si vyslúžil spontánny potlesk dobre naladených Petržalčanov. Posledné pivo sa predalo okolo jednej hodiny rannej so slávnostným uzavretím „pípy“.

9. ročník osláv Petržalka prežila s príslušnou veselosťou. Počasie akcii mimoriadne prialo a návštevníci opäť dokázali, že zabávať sa vedia. A že sa s nimi dá počítať i do budúceho ročníka Dní Petržalky.

Danica Polčíková

Danica Polčíková

Bloger 
  • Počet článkov:  17
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Zoznam autorových rubrík:  Román o ženách...a nielen prepoviedkaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
SkryťZatvoriť reklamu